Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nadążyć za decyzjami: maseczki jednak będą obowiązkowe w Wielkiej Brytanii, choć nie wszędzie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 lipca 2021 12:08

Nadążyć za decyzjami: maseczki jednak będą obowiązkowe w Wielkiej Brytanii, choć nie wszędzie - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
W półfinałowym meczu Euro2020 Anglia-Dania piłkarze poruszali się po boisku z taką prędkością, że trudno było nadążyć widzom za piłką. Śledząc decyzje dotyczące zniesienia obostrzeń od 19 lipca w Wielkiej Brytanii, można poczuć się właśnie tak, jak podczas oglądania wspomnianego meczu. Pytanie tylko, czy w sprawie pandemii Zjednoczone Królestwo gra do jednej bramki?

Niedawno przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa zdrowia zapowiadali, że od 19 lipca, czyli „Dnia Wolności”, używając języka premiera Borisa Johnsona, nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek. To, czy maseczki pozostaną z Brytyjczykami miało zależeć od nich, od ich obywatelskiej postawy, nie od władzy. Im bliżej terminu zniesienia obostrzeń, tym więcej pojawia się informacji precyzujących nowe zasady. Otóż, po 19 lipca maski pozostaną obowiązkowe w londyńskiej sieci transportu publicznego.


Pomimo przekonania rządu Wielkiej Brytanii, że wprowadzona strategia szczepień pozwoliła ograniczyć ciężkie przypadki zachorowań na COVID-19 i miała wpływ na zmniejszenie statystyk dotyczących zgonów, nadal nie milkną głosy licznej grupy naukowców, którzy próbują namówić premiera Johnsona i mieszkańców Anglii do zachowania większej ostrożności. Ich zdaniem liczba dziennych infekcji może osiągnąć 100 000. Przewodniczący Transport for London, Sadiq Khan z Partii Pracy, powiedział, że nie jest w stanie narażać Londyńczyków i podjął decyzję o utrzymaniu obowiązku noszenia maseczek w metrze, autobusach i pociągach.


Podobnie będzie w Walii. Pierwszy minister Mark Drakeford podkreślił, że wszelkie zmiany ogłoszone przez Borisa Johnsona dotyczą tylko Anglii, a decyzja w sprawie zasad COVID-19 dla Walii zapadnie… w Walii. Potwierdził już, że noszenie maseczek nadal będzie obowiązkowe po 19 lipca. Więcej informacji Drakeford ogłosi dziś w specjalnym przemówieniu.

Źródło: Reuters/SKY News

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także