Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Największy szpital w woj. lubelskim wznawia planowe zabiegi. Na początek najbardziej oczekiwane oddziały

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 maja 2020 12:36

Największy szpital w woj. lubelskim wznawia planowe zabiegi. Na początek najbardziej oczekiwane oddziały
 - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie wznawia planowe zabiegi i wizyty w poradniach.

W poniedziałek dziennikwschodni.pl poinformował, że największy szpital w woj. lubelskim wznawia planowe zabiegi. Na początku ruszy kardiologia i alergologia oraz najprawdopodobniej chirurgia. - Mamy już decyzję wojewody, która pozwala nam na odmrożenie pierwszych planowych zabiegów i przyjęć do poradni. Zaczynamy od najbardziej oczekiwanych oddziałów m.in. kardiologicznego, alergologicznego oraz chirurgicznego lub ortopedycznego - informuje Piotr Matej, p.o. dyrektora szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. W tym samym czasie uruchomimy przyjęcia w poradniach w tych samym specjalnościach.

Planowe przyjęcia zaczną się już we wtorek lub środę. - W poniedziałek będziemy mieć pełny harmonogram działań, z konkretnymi terminami i liczbą pacjentów, których przyjmiemy w najbliższych dniach - mówi Matej i zaznacza, że przyjęcia planowe muszą być realizowane w warunkach pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego. - Przed przyjęciem do szpitala pacjenci muszą przejść procedurę triażu, który musi być na najwyższym poziomie, bo nie ma możliwości, żeby szpital wymagał od pacjenta aktualnych badań na koronawirusa - tłumaczy dyr. Matej. - W związku z tym uruchomimy dwa dodatkowe punkty triażowe - dla pacjentów, którzy mają wyznaczoną wizytę w poradni oraz dla tych, którzy są umówieni na zabieg. Prawdopodobnie oba będą zorganizowane wewnątrz szpitala.

- W przypadku podejrzenia, że pacjent jest zakażony koronawirusem, szpital skieruje go na badania. W przypadku pozytywnego wyniku zostanie wyznaczony nowy termin wizyty lub zabieg - poinformował Matej.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.