Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Papież nawołuje do szczepień – co na to polski Kościół?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 sierpnia 2021 12:38

Papież nawołuje do szczepień – co na to polski Kościół? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Papież Franciszek zaapelował do wiernych w swojej ostatniej wypowiedzi, zachęcając ich do szczepień. Wskazał również na problemy związane z ogromnymi różnicami w ilości zastrzyków miedzy krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się. Jest to ważny komunikat, szczególnie, że w wielu krajach kościół często był sceptycznie nastawiony do szczepionek.

- Dzięki Bożej łasce i pracy wielu mamy teraz szczepionki chroniące nas przed COVID-19 - powiedział Papież w swoim ostatnim video zamieszczonym w serwisie Twitter.

Stanowisko polskiego kościoła w sprawie szczepionek jest niejednoznaczne. Wielu księży wciąż jest sceptycznie nastawionych i publicznie nakłaniają ludzi do refleksji przed przyjęciem zastrzyku. Oficjalna opinia Episkopatu jest jednak inna i zachęca wiernych do szczepień.

Szczepienia nie są obowiązkiem moralnym i powinny być dobrowolne, ale są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Pytanie czy w związku z tymi wypowiedziami, polscy księża obiorą wspólny front, zgodny ze stanowiskiem Watykanu i również zaczną nawoływać wiernych do udania się na zastrzyk.

Źródło: Politico.eu

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także