Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Epidemia koronawirusa

Pielęgniarka opowiada o pracy na oddziale zakaźnym

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 1 lutego 2021 12:47

Pielęgniarka opowiada o pracy na oddziale zakaźnym - Obrazek nagłówka
- Każdego dnia myślami byłam przy chorych. Twarze zakażonych pacjentów pozostaną w mojej pamięci na zawsze - powiedziała Medexpressowi Alicja Jarosińska, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Alicja Jarosińska:

Pracowałam na oddziale zakaźnym. Stresowałam się. Panują tam zupełnie inne procedury niż na pozostałych oddziałach. Praca w kombinezonie była bardzo obciążająca. Praca przez kilka godzin w skażonej strefie była dla mnie trudna. Opiekowałam się pacjentami w ciężkim stanie.

Mój pierwszy 24- godzinny dyżur nie była przyjemny. Dowiedziałam się od lekarza, że dwóch pacjentów zmarło z powodu koronawirsua. To był trudny moment w moim życiu. Byłam wyczerpana fizycznie i psychicznie. Każdego dnia myślami byłam przy chorych. Twarze zakażonych pacjentów pozostaną w mojej pamięci na zawsze.

Pacjenci byli zaskoczeni z powodu epidemii koronawirusa. Na oddział trafiały osoby, które nie zawsze miały choroby współistniejące. Były to często osoby, które normalnie funkcjonowały i przypadkiem zaraziły się koronawirusem. Ich stan zdrowia się na tyle pogorszył, że wymagali hospitalizacji. W ich oczach był strach i przerażenie. Pacjenci byli przerażeni widokiem lekarzy i pielęgniarek , którzy byli w kombinezonach, maskach.

Pielęgniarki, które przeszły zakażenie borykały się ze skutkami ubocznymi. Przez wiele tygodni były osłabione fizycznie.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także