Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Podsumowanie: Pierwszy rok e-skierowania w Polsce

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 stycznia 2022 09:08

Podsumowanie: Pierwszy rok e-skierowania w Polsce - Obrazek nagłówka

Pracownicy medyczni wystawili już prawie 50 mln e-skierowań na badania i konsultacje dla ponad 17 mln pacjentów (bez uwzględnienia e-skierowań wystawionych na szczepienie przeciw COVID-19). Od końca 2021 r. e-skierowania są wystawiane także na rehabilitację leczniczą.


Pierwszy rok e-skierowania pokazał, że zostało ono dobrze przyjęte przez pacjentów i lekarzy. Do końca 2021 roku wystawiono prawie 50 mln elektronicznych skierowań, bez uwzględnienia e-skierowań wystawionych na szczepienie przeciw COVID-19, dla ponad 17 mln pacjentów. W maju minionego roku oddaliśmy do użytku aplikację mobilną moje IKP. Daje ona stały i szybki dostęp do e-skierowań w smartfonie, dzięki czemu pacjenci mogą jeszcze wygodniej z nich korzystać. Planując nowe produkty, staramy się, aby były one komplementarne z wdrożonymi już rozwiązaniami informatycznymi i jednocześnie mogły stanowić platformę do uruchomienia kolejnych. Dobrym przykładem, oprócz e-skierowania czy e-recepty, jest również Unijny Certyfikat COVID, do którego także szybki dostęp zapewniają aplikacje moje IKP oraz Internetowe Konto Pacjenta. Pokazuje to kompleksowe podejście CeZ do rozwoju systemu e-zdrowia i odzwierciedla naszą misję, w której to pacjent jest najważniejszym elementem ekosystemu” – mówi Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Elektroniczne skierowania w liczbach

  • Elektroniczne skierowanie wystawiło 104 tys. pracowników medycznych.
  • Z elektronicznych skierowań korzystało ponad 17 mln pacjentów.
  • Największą grupę osób wystawiających e-skierowania stanowią pracownicy medyczni w wieku 50 – 69 lat. Wystawili oni także procentowo najwięcej elektronicznych skierowań (55%).
  • Ponad połowa e-skierowań (56%) została wystawiona kobietom, a najczęściej otrzymują je pacjenci do 17. roku życia oraz w wieku 60 – 69 lat.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także