Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Porada laktacyjna będzie świadczeniem gwarantowanym

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 23 kwietnia 2024 08:14

Porada laktacyjna będzie świadczeniem gwarantowanym - Obrazek nagłówka
Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łodzińska nie kryje radości, bowiem minister zdrowia Izabela Leszczyna zaakceptowała wypracowane przez Zespół do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie poradnictwa laktacyjnego propozycje rozwiązań systemowych w zakresie poprawy jakości poradnictwa laktacyjnego.

W pierwszej kolejności podjęte zostaną działania nad:

– wprowadzeniem specjalistycznej porady laktacyjnej lekarza i położnej do świadczeń gwarantowanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – zgodnie z przygotowanym przez Zespół projektem karty
– świadczenia opieki zdrowotnej,
– zmianą formularzy (MZ/Szp-11 i MZ-11) w systemie monitorowania sposobu żywienia noworodków i niemowląt prowadzonym w ramach Programu badań statystycznych statystyki publicznej.

Rekomendacje na rzecz poprawy jakości poradnictwa laktacyjnego, przygotowane przez stronę społeczną Zespołu, będą analizowane i ewentualnie odpowiednio wykorzystywane w dalszych pracach.

– Dziękuję w imieniu środowiska i pacjentów za prace Zespołu na rzecz zapewnienia systemowego wsparcia dla matek karmiących piersią, położnych i opieki laktacyjnej! – powiedziała Mariola Łodzińska, prezes NRPIP.

Źródło: NIPIP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

AdobeStock_674015171
23 kwietnia 2024
Zrzut ekranu 2024-04-3 o 12.06.26

Osteoporoza zabija

4 kwietnia 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Sto dni i co dalej?

25 marca 2024
ThinkstockPhotos-185900261
5 marca 2024