Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Praca RPP Szpitala Psychiatrycznego w okresie zagrożenia epidemicznego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 marca 2020 10:07

Praca RPP Szpitala Psychiatrycznego w okresie zagrożenia epidemicznego - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Rzecznik Praw Pacjenta na okres zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem zmienił sposób funkcjonowania Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, którzy na co dzień wykonują swoją pracę na terenie szpitali psychiatrycznych w całej Polsce.

Bartłomiej Chmielowiec szczególnym wsparciem obdarza osoby doświadczające kryzysu psychicznego - ”Pamiętajcie, jeśli odczuwacie jakiekolwiek napięcie czy lęk, możecie o tym porozmawiać zarówno z personelem medycznym oddziału, w którym przebywacie, ale także skontaktować się z nami.” - powiedział.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, personelu szpitala oraz samych Rzeczników, od 16 marca br. pacjenci przebywający w tych szpitalach oraz osoby, które chciałyby uzyskać wsparcie dotyczące praw pacjenta mogą skontaktować się z Rzecznikami Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego telefonicznie oraz mailowo ([email protected]). Mogą również zadzwonić pod numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

Aktualny wykaz szpitali psychiatrycznych oraz ośrodków leczenia uzależnień objętych wsparciem Rzeczników znajduje się w zakładce „Rzecznicy Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego”.

Kontakt do Rzeczników poszczególnych szpitali możecie znaleźć również na tablicach informacyjnych w tych podmiotach leczniczych.

Osoby przebywające na leczeniu w szpitalach, w których do tej pory pracował Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z tą osobą. Jeśli w szpitalu psychiatrycznym nie ma Rzecznika prosimy o kontakt z osobami wyznaczonymi do doraźnej pomocy według podziału na następujące województwa:

lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie – Pani Martyna Bagińska, tel. 664-084-563
kujawsko – pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie – Pani Barbara Lipecka, tel. 664-084-016
łódzkie, małopolskie, mazowieckie, świętokrzyskie – Pani Sylwia Wasilewska,
tel. 789-404-794
dolnośląskie, opolskie, śląskie, wielkopolskie – Pan Maciej Zieliński, tel. 664-083-310

Podczas kontaktu należy podać informacje, które pozwolą szybko udzielić wsparcia:

imię i nazwisko pacjenta
miejscowość, nazwę szpitala oraz oddziału, w którym pacjent przebywa
numer telefonu oraz adres mailowy do siebie.

Źródło: RPP

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.