Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Pracodawca zafundował pielęgniarkom nocleg z karaluchami

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 września 2020 09:26

Pracodawca zafundował pielęgniarkom nocleg z karaluchami - Obrazek nagłówka
- Wojewoda śląski skierował pielęgniarki do pracy z zakażonymi pacjentami. Niestety pracodawca nie zapewnił im godnych warunków pobytu. Pielęgniarkom zaproponowano nocleg w zamkniętej części szpitala, po której biegały robaki, karaluchy - powiedziała Medexpressowi przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok.

- Wojewoda śląski skierował pielęgniarki do pracy z zakażonymi pacjentami. Niestety pracodawca nie zapewnił im godnych warunków pobytu. Pielęgniarkom zaproponowano nocleg w zamkniętej części szpitala, po której biegały robaki, karaluchy

- Pielęgniarkom, dzięki pomocy koleżanek, udało się bezpłatnie wynająć mieszkanie.

- Szpital powinien zapewnić pracownikom godne warunki pobytu. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić, pracownicy mają prawo przenocować w hotelu.

- Pielęgniarki z Pomorza doświadczyły także nieprzyjemnej sytuacji. Zostały skierowane przez wojewodę do pracy z pacjentami zakażonymi koronawirusem poza miejscem swojego zamieszkania. Musiałyby wyjeżdżać o 2 nocy, aby zdążyć do pracy. W związku z tym zaproponowano im pobyt w administracji szpitala. W pokoju były dwa łóżka, dwie krzesła. Nie było stolików. Sprawą zainteresowała się przewodnicząca z zakładowej organizacji związkowej. Poinformowała marszałka i wojewodę o zaistniałej sytuacji. Zrobiło się zamieszanie. Padły groźby, że o sprawie zostaną poinformowane media. Dopiero wówczas pielęgniarkom zapewniono pokój w hotelu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.