Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Prozdrowotne wakacyjne półkolonie. Ponad 150 tys. dzieci obejmą wsparciem specjaliści

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 czerwca 2023 10:58

Prozdrowotne wakacyjne półkolonie. Ponad 150 tys. dzieci obejmą wsparciem specjaliści - Obrazek nagłówka
fot. MSiT
Ponad 10 tysięcy grup ćwiczebnych w całej Polsce i około 160 tysięcy dzieci objętych wsparciem – to przewidywany zasięg nowego Programu Prozdrowotnych Wakacyjnych Półkolonii. Dzieci i młodzież zostaną objęte wszechstronną opieką – podczas półkolonii będą mogły aktywnie spędzić czas, ale przede wszystkim otrzymają dostęp do usług specjalistów takich jak dietetycy, psychologowie i fizjoterapeuci.

Operatorem programu będzie Akademicki Związek Sportowy Zarząd Główny w Warszawie. Będzie on realizował program we współpracy z samorządami oraz podmiotami takimi jak fundacje i stowarzyszenia, które aktywizują społeczeństwo w całej Polsce.

– Dzięki Programowi Prozdrowotnych Wakacyjnych Półkolonii dzieci będą miały zagwarantowane co najmniej trzy godziny różnorodnej aktywności fizycznej dziennie i zyskają dostęp do psychologów, dietetyków oraz fizjoterapeutów. Dostęp do ekspertów, którzy pomogą zdiagnozować kondycję psychiczną i fizyczną dzieci, czyni nasz program absolutnie unikatowym – powiedział podczas briefingu prasowego minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Ministerialne dofinansowanie programu zostanie przeznaczone na wynagrodzenia osób prowadzących podczas półkolonii zajęcia sportowe, psychologów prowadzących warsztaty psychologiczne, dietetyków prowadzących zajęcia dietetyczne, fizjoterapeutów przeprowadzających diagnozę sprawności uczestników półkolonii oraz dodatkowe atrakcje, takie jak np. wyjście na pływalnię, wycieczki, wyjścia do instytucji sportowych, kultury i sztuki itd. W sumie przewidujemy dofinansowanie ponad 10 tysięcy grup ćwiczebnych w całej Polsce, co daje łącznie ponad 160 tys. uczestników programu.

– Mamy już ogromne doświadczenie w prowadzeniu zawodów, rozgrywek, obozów, szkoleń regionalnych i ogólnopolskich. Półkolonie prowadzą także nasze ośrodki, stąd dobrze znamy charakter takich akcji jak i potrzeby organizatorów. Nasze doświadczenie oraz szeroka struktura organizacyjna z pewnością pomogą w realizacji tego wartościowego programu realizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreślił Dariusz Piekut, Sekretarz Generalny AZS.

W ramach prozdrowotnych półkolonii każde z dzieci otrzyma indywidualny dzienniczek uczestnika programu, gdzie znajdą się informacje o programie, zasady dobrego żywienia, rekomendacje dotyczące aktywności fizycznej, kontakty w przypadku sytuacji związanych z molestowaniem dzieci oraz rekomendacje specjalistów: fizjoterapeuty, dietetyka oraz psychologa dla rodziców danego dziecka i certyfikat uczestnictwa dziecka.

Nabór do Programu już się rozpoczął. Pierwsza tura składania wniosków zakończy się 12 czerwca, a wyniki naboru zostaną ogłoszone 23 czerwca.

Wnioski można składać poprzez stronę Operatora

Budżet programu to 50 mln zł.

Oprac. na podst.: MSiT

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także