Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

„Aktywna szkoła” z dużym zainteresowaniem. Program ma promować aktywność fizyczną młodzieży

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 11 kwietnia 2024 11:46

„Aktywna szkoła” z dużym zainteresowaniem. Program ma promować aktywność fizyczną młodzieży - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki wystartował zaledwie tydzień temu, a już zgłosiły się do niego szkoły z całej Polski – chwali się Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program ma na celu otwarcie przyszkolnych obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy. Termin składania aplikacji został przedłużony na prośbę samorządów do piątku, 19 kwietnia.

„Głównym celem programu „Aktywna Szkoła” jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży. Impulsem do zmian będzie udostępnienie szkolnej infrastruktury sportowej – boisk, hal i sal – wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenerów dla lokalnych społeczności”, informuje MSiT.

Dane o aktywności fizycznej polskiej młodzieży są niepokojące. Jak wynika z danych opracowanych przy udziale Instytutu Matki i Dziecka, zaledwie nieco ponad 40 proc. młodzieży w wieku 11–15 lat uczestniczy w zorganizowanych zajęciach w sportach zespołowych, a zaledwie nieco więcej niż jedna czwarta – w sportach indywidualnych.

Nabór wniosków o przystąpienie do programu „Aktywna Szkoła” ruszył 2 kwietnia i od razu przyciągnął uwagę placówek edukacyjnych z całego kraju. Po tygodniu aplikacje do projektu przesłały szkoły z co trzeciej gminy i z ponad 20 proc. polskich powiatów.

W związku z tak dużym zainteresowaniem i w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez szkoły i samorządy Ministerstwo Sportu i Turystyki zadecydowało o przedłużeniu terminu składania wniosków do piątku, 19 kwietnia.

W ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie i weekendy odbywać się będą zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia bierze na siebie w całości Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu „Aktywna Szkoła” lub otrzymać, dzwoniąc pod numerem telefonu +48 537 255 791 w godz. 8.00-15.00.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także