Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Zanim pójdziesz nad wodę

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 5 czerwca 2024 09:45

Zanim pójdziesz nad wodę - Obrazek nagłówka
Sezon kąpielowy w Polsce rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 30 września. Jakość wody w kąpieliskach bada Państwowa Inspekcja Sanitarna. Gdzie sprawdzić wyniki?

Poszczególni organizatorzy mogą otwierać swoje kąpieliska - na cały sezon albo tylko jego część. Jakość wody w kąpieliskach bada Państwowa Inspekcja Sanitarna. Wyniki badań możesz sprawdzić w Serwisie kapieliskowym.

Znajdź swoje kąpielisko

Jak wyjaśnia GIS, obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Kiedy klikniesz w wybrane kąpielisko, zobaczysz komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska.

Jeśli kąpielisko jest aktywne, czyli sezon kąpielowy już się w nim rozpoczął, możesz odczytać pełną wersję raportu zawierającego m.in. dane o:

  • jakości wody
  • infrastrukturze kąpieliska
  • kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpieliska

Jeśli kąpielisko jest nieaktywne, pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport będzie dostępny po jego otwarciu.

Badania wody

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska. Następnie organizator wykonuje nie mniej niż trzy badania (dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni – nie mniej niż dwa) w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska. Przerwa między badaniami nie może przekraczać miesiąca.

Jakość wody w kąpielisku można sprawdzić on-line od 1 czerwca do 30 września.

Źródło: GIS

Tematy

wakacje / GIS / kąpieliska

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także