Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
WUM

Rośnie liczba zakażeń Covid-19. Trwają szczepienia studentów i nauczycieli

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 marca 2021 08:42

Rośnie liczba zakażeń Covid-19. Trwają szczepienia studentów i nauczycieli
 - Obrazek nagłówka

WUM w związku z obecną sytuację epidemiczną chce umożliwić jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko SARS-Cov-2 wszystkim studentom. W tym celu rozszerza dostępność punktów szczepień w jednostkach WUM. Do kwalifikacji do szczepień zgłosili się lekarze – nauczyciele akademiccy z różnych ośrodków, aby wspomóc tę akcję. Od poniedziałku uruchomiona została możliwość zapisów na szczepienia w Centrum Medycznym WUM oraz Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej na bieżący tydzień, tj. od 15 do 19 marca.

Zdajemy sobie sprawę, iż żadna ze szczepionek nie jest całkowicie pozbawiona działań niepożądanych. Te uważnie monitorujemy, śledząc wszelkie najnowsze doniesienia naukowe oraz decyzje na szczeblu rządowym. Dzisiaj wielu z nas najbardziej obawia się szczepionki AstraZeneca, nie pamiętając już jak na Wydziale Lekarskim w sesji zimowej dublowano egzamin testowy z chirurgii ze względu na stany gorączkowe studentów po przypadającej wówczas drugiej dawce szczepionki Comirnaty. Dla studentów uczelni medycznej te niedogodności powinny być jednak zrozumiałe zwłaszcza że są one stosunkowo niewielkie wobec konsekwencji zakażenia Covid-19.
Mamy nadzieję, że wkrótce i my będziemy mogli powiedzieć to, co właśnie usłyszeliśmy od jednego z profesorów University of Cambridge: „Czuję się coraz bezpieczniej. W dniu dzisiejszym, w naszym punkcie szczepień, zaszczepiliśmy ponad 1000 osób, a przy sprzyjających okolicznościach za 3 tygodnie zakończymy szczepienie pierwszą dawką w naszym kraju w wymiarze niezbędnym do uzyskania odporności stadnej” - czytamy na stronie WUM.

WUM w związku z doniesieniami nt. działań niepożądanych szczepionki AstraZeneca zaprosi specjalistów w celu udzielenia niezbędnych wyjaśnień. Będzie można zadać im pytania na spotkaniu on-line, które odbędzie się w najbliższy piątek.

Źródło: WUM

Tematy

WUM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.