Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Waldemar Kraska

Szczyt epidemii dopiero przed nami

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 kwietnia 2020 12:24

Szczyt epidemii dopiero przed nami - Obrazek nagłówka
Fot. Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta

W piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem Programu 3 Polskiego Radia. Opowiedział o walce z epidemią koronawirusa w Polsce.

Zdaniem wiceministra zdrowia zachowanie Polaków w czasie świąt będzie istotne dla rozwoju epidemii w Polsce. Obywatele powinni w tym okresie także przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

- Szczyt epidemii jest przed nami i nastąpi w nadchodzącym albo jeszcze kolejnym tygodniu. Przypadków zachorowań będzie z każdym dniem przybywało, bo osoby zakażają się już "poziomo". Objawy choroby występują najczęściej po pięciu-sześciu dniach, do dwóch tygodni, a wiele osób przechodzi chorobę łagodnie lub nie ma w ogóle jej symptomów - powiedział Kraska.

- To najgroźniejsza część naszej populacji, ponieważ ona zaraża osoby nieświadome, że stykają się z osobą chorą" - dodał. Zdaniem Kraski jedyną skuteczną i najtańszą bronią do walki z epidemią jest brak kontaktów międzyludzkich. - Jeśli tego nie będziemy przestrzegać, to rozprzestrzenianie będzie bardzo duże - powiedział.

Waldemar Kraska powiedział, że efekty wprowadzanych przez rząd regulacji związanych m.in. z przemieszczaniem się, funkcjonowaniem instytucji powinny być widoczne, bo większość Polaków się do nich stosuje.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także