Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Przegląd prasy

Tak możesz złapać COVID-19, nawet po zaszczepieniu. Kto jest w grupie ryzyka?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 kwietnia 2021 08:13

Tak możesz złapać COVID-19, nawet po zaszczepieniu. Kto jest w grupie ryzyka?

 - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.

Biznes gotów jest szczepić załogi, nie licząc się z kosztami

Firmy czekają na ostateczne wytyczne, ale już przygotowują się organizacyjnie – przeprowadzają ankiety wśród pracowników, przygotowują budynki i dają dni wolne - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Miało być przyspieszenie, będą turbulencje

Do końca czerwca, według wstępnych założeń, do Polski miałyby dotrzeć szczepionki dla 16 mln osób. Czy faktycznie tak będzie, zależy od wielkości dostaw od AstryZeneki - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Tak możesz złapać COVID-19, nawet po zaszczepieniu. Kto jest w grupie ryzyka?

Szczepionki na koronawirusa mimo swojej skuteczności nie zapewniają 100% ochrony przed COVID-19. Zdarzają się rzadkie sytuacje, kiedy osoba już zaszczepiona choruje na COVID-19. Jak można złapać koronawirusa nawet po zaszczepieniu? Kto jest w grupie ryzyka? Zobacz, co na ten temat mówią eksperci - informuje Polska the Times.

Odszkodowania za szczepienia na Covid-19. Ile wyniosą? Tyle mógłbyś dostać za powikłania i pobyt w szpitalu po szczepieniu na koronawirusa

Ze szczepieniami, tak jak z koronawirusem. Niektórzy nie odczuwają żadnej różnicy czy to po zakażeniu czy po zaszczepieniu się przeciw COVID-19. U innych jednak pojawiają się pewne powikłania, tzw. niepożądane odczyny poszczepienne. W związku z tym powracają pytania o Fundusz Kompensacyjny, a dokładnie o odszkodowania dla osób, które w jakikolwiek sposób ucierpiały po przyjęciu szczepionki na COVID-19 - informuje Polska the Times.

Szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne dla kobiet w ciąży

Amerykańscy eksperci przeanalizowali wpływ szczepionek przeciw SARS-CoV-2 na kobiety w ciąży. Wyniki ich badań opublikował prestiżowy magazyn "The New England Journal of Medicine" - informuje Gazeta Wyborcza.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.