Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Trwa nabór punktów szczepień przeciw grypie

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 26 września 2022 10:54

Trwa nabór punktów szczepień przeciw grypie - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Do końca września oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przyjmują wnioski od placówek medycznych i aptek, które chcą szczepić przeciwko grypie. Usługa podania pacjentowi szczepionki jest w pełni refundowana przez NFZ.

Placówki, które chcą szczepić muszą dysponować personelem, mogącym kwalifikować i wykonywać szczepienia, a także odpowiednim pomieszczeniem, w którym można przeprowadzić zabieg. Od strony informatycznej konieczny jest dostęp do Systemu P1, prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia. Dzięki niemu informacja o zaszczepieniu pacjenta jest odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień i widoczna w Internetowym Koncie Pacjenta. Za każde szczepienie przeciwko grypie placówka medyczna i apteka otrzyma 21,83 zł. Wniosek o zakontraktowanie punktu szczepień można składać elektronicznie.

Jak na razie, w całej Polsce działa około 4 tys. punktów szczepień przeciw grypie. Ponad jedna trzecia z nich jest zorganizowana w aptekach. Pacjent, który chce się zaszczepić w aptece musi jednak wcześniej otrzymać receptę na szczepionkę od lekarza. Koszt preparatu nie jest refundowany dla wszystkich pacjentów. Bezpłatne szczepionki przysługują kobiety w ciąży oraz seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Na częściową refundację mogą liczyć m.in. dorosłe osoby w wieku do 65 lat, narażone na wystąpienie powikłań pogrypowych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.