Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Minister zdrowia

Wchodzimy w fazę wzrostu zachorowań na koronawirusa

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 marca 2020 14:47

Wchodzimy w fazę wzrostu zachorowań na koronawirusa - Obrazek nagłówka
FOT. ADAM STEPIEN / AGENCJA GAZETA

W poniedziałek o 15. w MZ odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego dotycząca zabezpieczenia szpitali w środki ochrony osobistej.

- Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Dzięki kwarantannie, zamkniętym instytucjom i sklepom mamy szansę ograniczyć napływ chorych do szpitali zakaźnych, abyśmy mogli leczyć pacjentów - powiedział Szumowski. - Do szpitali jednoimiennych trafiło już 16 tys. masek, 12 tys. kombinezonów 3 tys. gogli ochronnych. Podjęliśmy decyzję o dystrybucji kolejnych środków ochronnych: 5,2 mln maseczek, 32 tys. kombinezonów, 6 mln rękawiczek,41,5 tys. gogli ochronnych i 60 tys. 5-litrowych pojemników dezynfekcyjnych, do POZ i aptek, do ratownictwa medycznego, policji, straży granicznej - dodał.

Polska przeprowadza około 1200 testów na milion mieszkańców. - Zwiększamy moce przerobowe laboratoriów. Obecnie mamy 46 laboratoriów przeprowadzających testy PCR na koronawirusa. W tym tygodniu osiągniemy wydolność 5 tys. testów na dobę - poinformował Szumowski.

Minister zaznaczył, że Polska wchodzi w fazę wzrostu zachorowań na koronawirusa.
Z tego powodu obywatele powinni być odpowiedzialni. - Dużo zależy od nas. Jest coraz lepsza pogoda. Wychodzimy z domu. Postarajmy się zachować rozsądnie. Zostańmy w domu - powiedział. Dodał, żeby pacjenci nie okłamywali medyków. - Informujmy ich o wszystkich naszych objawach. Nie ukrywajmy przed nimi kaszlu, gorączki itp. - powiedział Łukasz Szumowski.

Podobne artykuły

Kuchar-WnZ-naziwsko
Wyszło na Zdrowie

Antyszczepionkowcy w pułapce algorytmu

18 kwietnia 2024
Michal-Modro-3
7 marca 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.