Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego możliwe od nowego roku

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 1 grudnia 2022 09:33

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego możliwe od nowego roku - Obrazek nagłówka
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
– Nie wykluczamy takiego rozwiązania, ale potrzebujemy jeszcze chwili, aby specjaliści nam doradzili, czy jest to ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić – powiedział w poniedziałek podczas wizyty w Czeladzi premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na pytania dziennikarzy o możliwość zniesienia od stycznia stanu zagrożenia epidemicznego.

To, że trwają rozmowy o możliwości podjęcia takiej decyzji potwierdził na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że oprócz przeglądu naszych wewnętrznych regulacji, które dotyczą stanu zagrożenia epidemicznego, również patrzymy na to, co się dzieje po stronie organizacji międzynarodowych – dodał szef resortu zdrowia.

Jak podkreślił Adam Niedzielski, ewentualna decyzja o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego będzie podejmowana również w oparciu o rekomendacje instytucji międzynarodowych wyspecjalizowanych w kontroli zakażeń.

Przypomnijmy, stan zagrożenia epidemicznego obowiązuje od 16 maja, kiedy to zniesiono trwający od 20 marca 2020 roku stan epidemii. W październiku stan zagrożenia epidemicznego został przedłużony do końca roku.

Zobacz także