Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Jak sobie poradzić z depresją lekooporną?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 grudnia 2019 09:13

Jak sobie poradzić z depresją lekooporną? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
- W leczeniu depresji lekoopornej często zachodzi konieczność zastosowania np. zabiegów elektrowstrząsowych. W Polsce około 20 proc. szpitali psychiatrycznych ma możliwość wykonania elektrowstrząsów. Standard europejski wynosi około 80 proc. - powiedział Medexpressowi prof. Łukasz Święcicki z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Leczenie depresji lekoopornej wymaga zastosowania specjalistycznej opieki. Problem ten przerasta lekarzy rodzinnych, jak i poradnie zdrowia psychicznego

Wielu pacjentów cierpiących na depresję lekooporną nie otrzymuje w Polsce odpowiedniego leczenia

W leczeniu depresji lekoopornej często zachodzi konieczność zastosowania np. zabiegów elektrowstrząsowych. W Polsce wykonuje się te zabiegi tylko w niektórych wyspecjalizowanych ośrodkach. W tej chwili w województwie mazowieckim na dużą skalę elektrowstrząsy są wykonywane tylko w II Klinice Psychiatrii i Neurologii na ul. Sobieskiego 9 w Warszawie.

W Polsce około 20 proc. szpitali psychiatrycznych ma możliwość wykonania elektrowstrząsów. Standard europejski wynosi około 80 proc.

Psychoterapia jest istotną częścią leczenia depresji lekoopornej. Nie jest ona wystarczającym sposobem, aby taką depresję wyleczyć

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także