Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Minister zdrowia zapowiada reformę leczenia uzdrowiskowego

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 września 2022 15:26

Minister zdrowia zapowiada reformę leczenia uzdrowiskowego - Obrazek nagłówka
Fot. Ministerstwo Zdrowia
– Wprowadzamy reformę leczenia uzdrowiskowego – zapowiedział podczas konferencji prasowej w Ciechocinku minister zdrowia Adam Niedzielski. Wybór sanatorium i terminu leczenia ma należeć do pacjenta.

Jak zapowiedział szef resortu zdrowia, projekt ustawy w tej sprawie zostanie zaprezentowany w październiku. Wdrożenie nowych przepisów jest wstępnie przewidywane na 2024 rok.

– Pacjent będzie miał powiększone, maksymalne możliwości wyboru. Od samego początku, kiedy trafi do lekarza, będzie razem z nim decydował, w które miejsce się uda – powiedział Adam Niedzielski.

Podczas wizyty zostanie wystawione e-skierowanie. Na jego podstawie pacjent będzie się mógł sam wstępnie zapisać na leczenie uzdrowiskowe. Lekarz z uzdrowiska oceni, czy ten wybór jest zasadny.

W zreformowanym leczeniu uzdrowiskowym ma się ponadto zwiększyć minimalna liczba zabiegów. Możliwość wyboru przez pacjenta miejsca leczenia ma wpłynąć na to, że uzdrowiska zaczną ze sobą rywalizować, a w efekcie podniesie się jakość realizowanych w nich świadczeń.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także