Podziękowanie za wkład w neonatologię

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Pierwsza Dama spotkała się z prof. Marią Borszewską-Kornacką, kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.
Medexpress 2018-09-21 11:01

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim miało wyjątkowy charakter, ponieważ wybitna neonatolog kończy swoją karierę zawodową.

W ciągu ostatnich trzech lat Agata Kornhauser-Duda i prof. Maria Borszewska-Kornacka wielokrotnie miały okazję wspólnie wspierać wcześniaki i ich rodziców. Małżonka Prezydenta RP podziękowała specjalistce za nieoceniony wkład naukowy w tak trudną dziedzinę medycyny oraz za poświęcenie w walce, nie tylko o życie wcześniaków, ale też o ich przyszłą jakość życia.

Prof. Kornacka opowiedziała o swoich najciekawszych doświadczeniach z wielu lat praktyki, a także przytoczyła historię przedwcześnie urodzonego syna Johna i Jacqueline Kennedych, która dała początek współczesnej neonatologii.

W rozmowie przywołano m.in. obchody Światowego Dnia Wcześniaka, podczas których Pałac Prezydencki zostaje podświetlony na fioletowo, co ma przypomnieć opinii publicznej o medycznych i społecznych trudnościach związanych z opieką nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi.

Źródło: KPRP

PDF

Zobacz także