Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Stomatologia - doskonal swoje umiejętności i zdobądź certyfikat asystenta stomatologicznego w szkole policealnej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 kwietnia 2024 14:11

Stomatologia - doskonal swoje umiejętności i zdobądź certyfikat asystenta stomatologicznego w szkole policealnej - Obrazek nagłówka
Freepik
Edukacja w szkole policealnej stanowi efektywny sposób na osiągnięcie wymarzonego zawodu w obszarze stomatologii. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jakie korzyści oferuje szkoła GoWork oraz jakie kierunki kształcenia umożliwiają znalezienie zatrudnienia w gabinecie dentystycznym.

Jakie kierunki stomatologiczne oferuje szkoła policealna GoWork?

Szkoła policealna GoWork oferuje dwa kierunki związane ze stomatologią, a mianowicie:

  1. Higienistka stomatologiczna z implantologią - to doskonały wybór dla tych, którzy pragną pracować w gabinecie dentystycznym i mieć możliwość samodzielnego wykonywania niektórych zabiegów. Edukacja na tym polu jest bowiem wszechstronna. Słuchacze zdobywają umiejętności przeprowadzania rutynowych przeglądów jamy ustnej, wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych oraz obsługi nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Dodatkowo, uczą się wykonywania zadań administracyjnych, takich jak zarządzanie dokumentacją medyczną pacjentów. Nauka na tym kierunku jest całkowicie bezpłatna, trwa dwa lata i jest prowadzona w czterech różnych trybach: dziennym, wieczorowym, zaocznym i weekendowym.
  2. Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - nauka na tym kierunku obejmuje prawidłowe przygotowywanie i przechowywanie leków, materiałów oraz narzędzi, a także obsługę programów do umawiania pacjentów. Słuchacze dowiadują się także, jak obsługiwać sprzęt diagnostyczny, prowadzić dokumentację medyczną, konserwować i sterylizować sprzęt oraz sporządzać i przechowywać roztwory do dezynfekcji. Nauka na tym kierunku również jest darmowa, jednak trwa tylko rok i odbywa się w czterech trybach do wyboru: dziennym, wieczorowym, zaocznym i weekendowym.

Czy kierunki stomatologiczne są przyszłościowe?

Zawody związane ze stomatologią są niezwykle przyszłościowe, ponieważ - niestety - coraz więcej osób ma problemy z uzębieniem. Zapotrzebowanie rośnie więc zarówno na lekarzy stomatologów, jak i wykwalifikowany personel pomocniczy, w tym na asystentki i higienistki stomatologiczne. Z roku na rok powstaje coraz więcej gabinetów dentystycznych, a kliniki i poradnie stomatologiczne powiększają się. Absolwenci szkoły GoWork mogą więc być pewnie, że po zakończeniu edukacji bez większych trudności znajdą pracę w wymarzonym zawodzie. Warto również pamiętać, że nauka w szkole policealnej GoWork pozwala słuchaczom podjąć pracę także zagranicą. Wielu z nich decyduje się na pracę w krajach Europy Północnej i Wschodniej, np. w Niemczech, Szwecji, Norwegii czy Hiszpanii, gdzie na wynagrodzenia sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Program nauczania w szkole policealnej GoWork

Warto wybrać jeden z kierunków stomatologicznych, jakie oferuje szkoła policealna GoWork, szczególnie ze względu na zróżnicowany, bogaty i nowoczesny program nauczania. Proces edukacji jest tutaj wszechstronny i obejmuje zarówno lekcje teoretyczne, gdzie słuchacze otrzymują aktualną wiedzę z dziedziny stomatologii, jak i zajęcia praktyczne, odbywające się w nowoczesnych i doskonale wyposażonych pracowniach. Słuchacze korzystają ze sprzętu najnowszej generacji, który jest typowy dla ekskluzywnych gabinetów dentystycznych. Zarówno każda asystentka, jak i higienistka stomatologiczna w GoWork ma dostęp między innymi do fotela stomatologicznego z unitem, skalera, myjki ultradźwiękowej, kamery wewnątrzustnej, piaskarki, lampy do utwardzania wypełnień oraz dmuchawki wodno-powietrznej. Dodatkowo, w trakcie nauki słuchacze muszą przejść praktyki zawodowe, co pozwala im jeszcze dogłębniej poznać specyfikę branży stomatologicznej oraz realia wykonywanej pracy. To również okazja do zapoznania się z codziennymi obowiązkami zawodowymi.

Nastawienie na praktykę i wyspecjalizowana kadra

Skupienie się na praktyce, przy odpowiednim wzbogaceniu teoretycznym, stanowi kluczowy element nauki w szkole policealnej GoWork. To jednak nie wszystko. Na uwagę zasługują także wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia. Ci nauczyciele to praktycy i entuzjaści swojej branży. Ich codzienna praca w różnych placówkach stomatologicznych, takich jak gabinety dentystyczne czy kliniki, pozwala im doskonale zrozumieć specyfikę pracy zarówno asystentów, jak i higienistów stomatologicznych. Posiadają więc rzetelną wiedzę i są w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości swoich słuchaczy. Dodatkowo, niewielkie grupy umożliwiają nauczycielom indywidualne podejście do każdego słuchacza, zapewniając mu niezbędną uwagę i wsparcie. Każda higienistka i każda asystentka stomatologiczna w GoWork ma więc szansę zadać pytanie i uzyskać na nie wyczerpującą odpowiedź.

Gdzie czeka praca po szkole GoWork?

Absolwenci szkoły policealnej GoWork mogą spodziewać się stabilnych warunków zatrudnienia i atrakcyjnej pensji (przeciętne wynagrodzenie na stanowisku asystentki i higienistki wynosi 5-6 tys. zł brutto, jednak w gabinetach prywatnych można zarabiać nawet do 7-8 tys. zł brutto miesięcznie). Dyplomowane higienistki i asystentki stomatologiczne chętnie zatrudniają:

  • zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Osoby po szkole GoWork mogą także prowadzić własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi profilaktyczno-lecznicze prywatnym pacjentom.

Podobne artykuły

Zapalenie jamy ustnej
24 maja 2024
20240510175944_download
Artykuł sponsorowany

Jaki irygator do zębów wybrać?

22 maja 2024
zabieginazmarszczki
Artykuł sponsorowany

Zmarszczki - jak je zniwelować i im zapobiegać?

17 maja 2024
Choroby weneryczne
Artykuł sponsorowany

Choroby weneryczne – czym są i jak je rozpoznać?

16 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.