Subskrybuj
Logo małe
Szukaj
Studio wyborcze Medexpressu

Piotr Radziszewski: Bardzo dobrym pomysłem byłoby stworzenie polskiego koncernu farmaceutycznego

MedExpress Team

Iwona Schymalla

Opublikowano 3 września 2019 13:41

Gościem red. Iwony Schymalli jest prof. Piotr Radziszewski, urolog, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP.
Piotr Radziszewski: Bardzo dobrym pomysłem byłoby stworzenie polskiego koncernu farmaceutycznego - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Prof. Piotr Radziszewski – urolog, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu RP:

  • W systemie ochrony zdrowia potrzebne są zmiany ewolucyjne, a nie rewolucyjne.
  • Wprowadzenie Leków 75+ było pierwszym krokiem w dobrym kierunku, aby seniorzy mogli bezpłatnie dostawać najpotrzebniejsze leki.
  • Bardzo dobrym pomysłem byłoby stworzenie polskiego koncernu farmaceutycznego, który dostarczałby najpotrzebniejsze leki.
  • Najbardziej rewolucyjna zmianą będzie, jeżeli cały system ochrony zdrowia będzie funkcjonował w ramach jednego pakietu cyfrowego.
  • Kolejki powinny się znacznie zmniejszyć, jeżeli pojawi się nocna pomoc lekarska.
  • Zadbanie o odpowiednią edukację w profilaktyce nowotworowej pozwoli na wczesne wykrywanie raka.

Nadal zbieramy Państwa pytania dotyczące zdrowotnych obietnic wyborczych.

Warto przeczytać

Zadamy je politykom, których będziemy gościć w naszym studio w najbliższym czasie.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

ThinkstockPhotos-462741477
16 maja 2024
W-pigulce-2811
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 28.11.2022 r.

28 listopada 2022
w-pigulce-1412
14 grudnia 2022
w-pigulce-1512
15 grudnia 2022
w-pigulce-0901
9 stycznia 2023
w-pigulce-2802
28 lutego 2023
w-pigulce-0203
2 marca 2023
w-pigulce-0703
7 marca 2023