Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 4.11.2012 r.

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 4 listopada 2022 10:14

Skrót wiadomości Medexpressu - 4.11.2012 r. - Obrazek nagłówka

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (ICZMP) padł ofiarą cyberataku. Pacjenci muszą się liczyć z utrudnieniami w obsłudze, ponieważ władze lecznicy zdecydowały się na czasowe wyłączenie systemów informatycznych. „Prowadzimy intensywne działania, które mają doprowadzić do jak najszybszego, pełnego ich uruchomienia. We wspomnianych działaniach uczestniczy cały zespół IT ICZMP przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, centrum e-Zdrowia i NASK”, czytamy w oświadczeniu opublikowanym na facebookowym profilu ICZMP. Jednocześnie dyrekcja zapewnia, że szpital cały czas stara się prowadzić standardową obsługę pacjentów z wykorzystaniem tradycyjnej dokumentacji.

https://tiny.pl/wwch7

– Tegoroczna jesień, w przeciwieństwie do jesieni, które pamiętamy z lat poprzednich, upłynie raczej spokojnie. Ryzyko następnej fali pojawi się dopiero na przełomie roku – przewiduje minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia przypomniał, że średnia liczba dziennych zakażeń utrzymuje się na poziomie poniżej tysiąca. – Sprawdziły się nasze prognozy, w których mówiliśmy, że fala zostanie wygaszona i ryzyko kolejnej pojawi się dopiero na przełomie roku – dodał minister.

Niepokojąca jest natomiast bardzo niska liczba szczepień drugim boosterem z wykorzystaniem preparatu chroniącego przed wariantem Omikron. – W tej chwili szczepionką w wersji BA.1 bądź BA.4/5 zaszczepionych jest nieco ponad 700 tysięcy osób. To bardzo mało, bo ogólna liczba osób, które przyjęły drugiego boostera wynosi w Polsce 2,5 mln – dodał Adam Niedzielski.

https://tiny.pl/wwch2

W Dzienniku Ustaw MZ opublikowano Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2022 r. w sprawie zaleceń postępowania dotyczących opieki nad uczniami z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, atopowym zapaleniem skóry i pokrzywką w szkole. Zgodnie z treścią obwieszczenia Opiekę nad uczniem przewlekle chorym lub z niepełnosprawnością w szkole sprawuje pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania albo higienistka szkolna we współpracy z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, rodzicami, pełnoletnimi uczniami oraz dyrektorem i pracownikami szkoły. Podawanie leków podczas pobytu ucznia w szkole przez pracowników szkoły może odbywać się wyłącznie za ich pisemną zgodą oraz na podstawie upoważnienia przez rodzica. Więcej o obwieszczeniu – na Medexpress.pl

https://tiny.pl/wwch4

Zmiana konturu twarzy, drugi podbródek, to w dojrzałym wieku najbardziej widoczne oznaki starzenia się skóry. Trudno ten proces powstrzymać albo cofnąć na własną rękę, ale już z pomocą medycyny estetycznej staje się to coraz bardziej możliwe. A więcej o tym w tekście Ireny Piekarskiej – do przeczytania na Medexpress.pl

https://tiny.pl/wwchb

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także

w-pigulce-1011
10 listopada 2022
w-pigulce-2211
22 listopada 2022
w-pigulce-1212
12 grudnia 2022
w-pigulce-2301
23 stycznia 2023
w-pigulce-2002
20 lutego 2023
w-pigullce-1303
13 marca 2023
w-pigulce-1403
14 marca 2023