Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Sukces Regionalnego Banku Mleka

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 stycznia 2016 20:22

Sukces Regionalnego Banku Mleka - Obrazek nagłówka
Od roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie działa Regionalny Bank Mleka Kobiecego. O podsumowanie działalności Renata Furman poprosiła dr Beatę Pawlus lekarza kierującego Odziałem Neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie, która jest jednocześnie konsultantem klinicznym Regionalnego Banku Mleka.

Regionalny bank mleka kobiecego w Szpitalu Św. Rodziny działa od roku. Jakie są owoce tej rocznej działalności?

Rok to już wystarczający czas na podsumowanie. 400 pacjentów skorzystało już z naszego mleka. 50 kobiet regularnie dzieliło się swoim mlekiem. Pięć szpitali z Mazowsza zaufało nam i dzielimy się z nimi naszym mlekiem. Myślę, że to sukces szpitala, ludzi zaangażowanych w tworzenie banku mleka oraz kobiet, które chcą dzielić się mlekiem i robić coś dobrego dla drugiego człowieka. Dziś możemy powiedzieć, że bank odniósł sukces.

Dlaczego jest tak ważne by noworodki były karmione mlekiem kobiecym?

Mleko kobiece to nie tylko zgromadzenie składników odżywczych. Jest w nim mnóstwo substancji żywych, bioaktywnych, białek, hormonów, substancji odpornościowych, to żywa struktura przyspieszająca dojrzewanie przewodu pokarmowego, która stanowi barierę dla wielu zakażeń i programuje nasze zdrowie na przyszłość. Dzieci karmione mlekiem kobiecym od pierwszych chwil swojego życia po prostu żyją zdrowiej latami w swojej przyszłości. Wiemy z badań naukowych, że takie dzieci mniej chorują na cukrzycę, alergię, zakażenia i wiele innych chorób. Programujemy swoje zdrowie na przyszłość przez zdrowe karmienie mlekiem matki od pierwszych chwil życia. Szczególnie ważne jest to dla wcześniaków urodzonych znacząco za wcześnie, dla dzieci małych i niedojrzałych, także dla noworodków startujących w swoje życie z obarczeniem jakiejś choroby. Wtedy, ten element żywienia, a właściwie leczenia żywieniowego, pozwala im zdrowieć.

Śmiało więc możemy powiedzieć, że mleko kobiece to nie tylko pożywienie ale też lek w wielu przypadkach?

Zdecydowanie jest to lek dla wcześniaków, który pozwala im szybciej wrócić do zdrowia łącznie z innymi lekami. Po prostu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

pigulka
W pigułce

Skrót wiadomości Medexpressu - 26.10.2022

26 października 2022
w-pigulce-2001
20 stycznia 2023
w-pigulce-2701
27 stycznia 2023
w-pigulce-1403
14 marca 2023
w-pigulce-1603
16 marca 2023
w-pigulce-2003
20 marca 2023