Tydzień w 7 zdaniach, czyli najlepsze cytaty tygodnia

Fot. Thinkstock/Getty Images
W tym tygodniu minister zdrowia o szczepieniach, Krzysztof Bukiel o hojnych komunistach, a Marek Tombarkiewicz o leczeniu bólu.
Medexpress 2017-04-30 00:00- Zasady ruchu drogowego mówią, że Polsce trzeba jeździć po prawej stronie, a nie po lewej. Nie ma wyboru. Tak jest bezpieczniej dla wszystkich. To kwestia naszej wspólnej odpowiedzialności – tak minister zdrowia wyjaśnia, dlaczego szczepienia ochronne powinny być obowiązkowe.


- Jesteśmy po dobrej stronie mocy. Jako społeczeństwo wierzymy, że program szczepień ochronnych jest dobrym rozwiązaniem dla nas wszystkich – minister Radziwiłł cieszy się z wysokiego wskaźnika wyszczepialności w Polsce.


- Komuniści w roku 1958 przewidywali dla lekarza specjalisty co najmniej 1,4 - 1,7 średniej krajowej, obecny rząd proponuje 1,27 średniej – porównuje szef OZZL (Twitter).


- Nawet najlepsze leczenie może nie doprowadzić do zdrowia i to bez winy lekarza. Jakby było płacone za wyleczenie, nie byłoby lekarzy – ocenia Krzysztof Bukiel (Twitter).


- Gdy już człowiek zachoruje, to ktoś musi "zarządzić" chorobą i od tego jest służba zdrowia. Od reszty tzw. zdrowie publiczne – wyjaśnia szef OZZL (Twitter).


- Na pewno są tacy, którzy na tej ustawie (przyp. red. Apteka dla Aptekarza) skorzystają, ale na pewno nie są to pacjenci – twierdzi szef Sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz (TVNBis.pl).


- Bardzo blisko jesteśmy sfinalizowania pierwszej umiejętności, którą chcemy prowadzić, czyli medycyny bólu. Tak naprawdę potwierdzenie, że lekarze umieją dobrze diagnozować i leczyć ból, co jak się okazuje jest dużym problemem w naszych realiach - powiedział wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz w RMF FM w związku z planowanym wprowadzeniem programów zdobywania konkretnych umiejętności (zamiast pełnej specjalizacji) przez lekarzy.

PDF

Zobacz także