Ważny komunikat dot. Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego

Thinkstock/GettyImages
Medexpress 2020-07-30 08:56

Minister zdrowia wydłuża termin składania wniosków o przystąpienie do PES dla sesji jesiennej 2020 r., do dnia 14 sierpnia 2020 r. dla fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych oraz specjalizacjach w dziedzinie ochrony zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia informuje również, że ze względu na obecnie panujący stan epidemii oraz fakt, iż termin PES w sesji wiosennej 2020 r. jest przewidziany po upływie terminu składania zgłoszeń na egzamin w sesji jesiennej 2020 r., wnioski przystępujących do PES w sesji wiosennej 2020 r., którzy złożą również wnioski o przystąpienie do egzaminu w sesji jesiennej 2020 r., a zdadzą PES w sesji wiosennej 2020 r., zostaną potraktowane jako wnioski niezłożone w zakresie zdanych części PES. W takim przypadku Centrum Egzaminów Medycznych dokona z urzędu zwrotu (bez konieczności występowania z podaniem) uiszczonej opłaty egzaminacyjnej, odpowiednio:

  • w pełnej wysokości, jeśli przystępujący zda cały PES;
  • częściowo, jeśli osoba, która przystępowała do całości PES zda tylko jedną jego część, a pozostałą będzie składała w sesji jesiennej 2020 r.

Źródło: MZ

PDF

Zobacz także