Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Rezydenci OZZL spotkali się z wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 31 stycznia 2024 09:44

Rezydenci OZZL spotkali się z wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego - Obrazek nagłówka
Pixabay

Przedstawiciele Zarządu Porozumienia Rezydentów OZZL spotkali się z wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego Maciejem Gdulą.

Przekazaliśmy Panu Wiceministrowi wszystkie materiały na temat degradacji kształcenia, które opracowywaliśmy i zbieraliśmy przez wiele miesięcy. Poruszyliśmy także kwestię obszarów, na których Ministerstwo powinno się skupić podczas zbliżającego się audytu. Zwróciliśmy uwagę na braki prezentowane przez część kierunków, mimo otrzymanej POZYTYWNEJ opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej - piszą przedstawiciele Porozumienia Rezydentów OZZL.

Zrzut ekranu 2024-01-31 o 10.26.45

Wiceminister M.Gdula miał szansę usłyszeć również o zagrożeniach płynących ze zmienionych przez poprzedni rząd standardów kształcenia. Tymczasem wchodzą one w życie od przyszłego roku akademickiego i miedzy innymi nie ustalają górnego limitu liczby studentów w grupach klinicznych. Kolejnym tematem rozmowy był rosnący problem dysproporcji w wynagrodzeniach dydaktyków między starymi uczelniami, a nowymi (prywatnymi lub publicznymi, którym nadano dotacje finansowe za poprzednich rządów) - może to doprowadzić do drenażu kadry i w konsekwencji do spadku jakości kształcenia także na uczelniach medycznych. Rezydenci na ręce wiceministra przekazali pismo zawierające opracowanie problemu degradacji kształcenia - analogiczne otrzymała minister zdrowia Izabela Leszczyna podczas spotkania 17.01.

Dziękujemy także za dzisiejsze spotkanie oraz zaanagażowanie Pana Wiceministra, jak i całego resortu w rozwiązaniu problemu związanego z degradacją kształcenia młodych medyków. Będziemy dokładnie obserwować działania podejmowane przez rząd w zakresie naprawy systemu kształcenia przyszłych lekarzy - podsumowują spotkanie przedstawiciele Porozumienia Rezydentów OZZL.

Źródło: X (dawniej Twitter) Porozumienia Rezydentów OZZL

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton

Czas nas uczy pokory

1 sierpnia 2022
iStock-1197001731
7 lipca 2022

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także