Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Izabela Leszczyna: Musimy szukać kompromisów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 15 grudnia 2023 13:16

Izabela Leszczyna: Musimy szukać kompromisów - Obrazek nagłówka
fot. MZ
Nowa minister zdrowia Izabela Leszczyna spotkała się z siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej z przedstawicielami samorządu lekarzy. – Wiele z państwa oczekiwań można uwzględnić – zadeklarowała w rozmowie z nimi.

Jak wskazała minister zdrowia, konieczne jest dobre zarządzanie i empatia ze strony ministra zdrowia, a także wspólne rozwiazywanie problemów, które istnieją w systemie ochrony zdrowia.

– W pierwszym dniu mojego urzędowania spotkałam się z prezesem Łukaszem Jankowskim i ustaliliśmy, że będziemy rozmawiać systematycznie, aby problemy nie urastały do takiego poziomu, że żadna ze stron nie będzie zadowolona z proponowanych rozwiązań. Wszyscy mamy świadomość, że musimy szukać kompromisów. Wiele z Państwa oczekiwań, w mojej ocenie, można uwzględnić – powiedziała Izabela Leszczyna.

Prezes NRL Łukasz Jankowski, po swoim spotkaniu z nową szefową resortu zdrowia mówił o ostrożnym optymizmie.

– Cieszę się, że nasze postulaty, w tym dotyczące wprowadzenia realnego no-fault czy kształcenia przyszłych medyków na odpowiednich do tego uczelniach, zostały wysłuchane i to już pierwszego dnia urzędowania nowej Pani Minister. To dobry znak. Sygnał, że ze strony rządzących jest otwartość i zainteresowanie zdrowiem Polaków – powiedział Łukasz Jankowski po środowym spotkaniu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także