Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Apel Fundacji Alivia do Izabeli Leszczyny. Organizacja chce odtajnienia raportu o KSO

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 26 lutego 2024 13:39

Apel Fundacji Alivia do Izabeli Leszczyny. Organizacja chce odtajnienia raportu o KSO - Obrazek nagłówka
fot. screenshot | YouTube: TVP Info
Onkofundacja Alivia wystosowała apel do minister zdrowia Izabeli Leszczyny o odtajnienie raportu z prac Komitetu Sterującego do spraw monitorowania programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej (KSO).

Obawy fundacji budzi fakt, iż jej ocenieraport opublikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w grudniu 2023 roku nie odnosi się do najważniejszych problemów w onkologii i nie odpowiada na kluczowe pytania dot. poprawy leczenia chorych na raka w nowym modelu organizacyjnym.

W piśmie sygnowanym przez prezesa zarządu Bartosza Polińskiego padają pytania o to, czy w ramach pilotażu doszło do skrócenia czasu realizacji świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia onkologicznego. Fundacja chce też wiedzieć, czy można mówić o zwiększonej współpracy i lepszej koordynacji pomiędzy ośrodkami, jeśli żadne dane na to nie wskazują. Bartosz Poliński pyta też, czy poprawiła się jakość konsyliów i czy każdy pacjent był objęty opieką koordynatora, a także czy nastąpiła poprawa zgodności leczenia z zaleceniami diagnostyczno-terapeutycznymi.

„Ponadto niezrozumiała jest decyzja Pani poprzednika, który zobowiązał wszystkich członków Komitetu Sterującego do zachowania poufności uzyskiwanych informacji”, czytamy w piśmie.

W ocenie fundacji tylko ujawnienie wszystkich informacji związanych z zakończonym pilotażem pozwoli na merytoryczną dyskusję i stworzy warunki do wypracowania rozwiązań korzystnych dla polskich pacjentów onkologicznych

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.