Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży - kurs na #zdrowąprzyszłość

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 sierpnia 2023 10:00

Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży - kurs na #zdrowąprzyszłość - Obrazek nagłówka
Już 29 sierpnia I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem EDUKACJA - DZIAŁANIE - KURS NA PRZYSZŁOŚĆ.

– Zdrowie dzieci i młodzieży to kluczowy obszar rozwoju społeczeństwa. To inwestycja, która dotyczy każdego z nas. To perspektywa zdrowia, która wymaga kompleksowej analizy w trzech podstawowych kierunkach: dynamiki zmieniających się trendów, w tym technologii, dobrostanu psychicznego i systemu dopasowanego do najmłodszych, do generacji multitasking – mówi Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo, organizatora kongresu.

Aktualne wyzwania polityki zdrowotnej w kontekście zdrowia dzieci i młodzieży są jedną z głównych narracji dotyczących przyszłości wszystkich sektorów. Świadomość konieczności zmian w obszarach takich, jak: profilaktyka, promocja zdrowia i prewencja, zarządzanie kryzysami, poprawa jakości opieki zdrowotnej, równość w dostępie do świadczeń i do innowacyjnych rozwiązań w zdrowiu – jest już wyraźnie określona. Kolejnym etapem jest wdrożenie strategii, które zwiększą kompetencje zdrowotne przyszłych pokoleń i posłużą, jako skuteczne rozwiązania w tworzeniu bezpieczeństwa zdrowia publicznego.


Wśród najważniejszych tematów dotyczących zdrowia dzieci i młodzieży - nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie - wymienia się: otyłość i nadwagę, kondycję zdrowia psychicznego, choroby rzadkie oraz choroby przewlekłe i dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej. Wszystkie te wyzwania wymagają skoordynowanych działań ze strony decydentów, polityków, pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, rodziców, ale też i samej młodzieży.

I Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży już wkrótce stanie się synonimem długofalowego planowania strategicznego w ochronie zdrowia, w czasie którego podczas debat z udziałem ekspertów wielu dziedzin organizatorzy przyjrzą się wizji ochrony zdrowia dla następnych pokoleń. Warto być częścią tych dyskusji. I obrać kurs na #zdrowąprzyszłość.

Program i rejestracja na stronie: www.kzdim.pl

#młodazdrowapolska #KZDiM #zdrowaprzyszłość

Podobne artykuły

8E8A0727s
20 września 2023
panel-psych-8E8A0060
KZDiM

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

15 września 2023
8E8A1725
KZDiM

Choroby przewlekłe a jakość życia

13 września 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także