Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 24 września 2015 09:00

Międzynarodowy Kongres Zdrowego Starzenia - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Kongres odbywa się w dniach 24-25 września 2015 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie. W organizację Kongresu zaangażowały się instytucje publiczne, takie jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Gospodarki.
[caption id="attachment_23654" align="alignnone" width="620"]Fot. Thinkstock Fot. Thinkstock[/caption]

Kongres odbywa się w dniach 24-25 września 2015 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie. W organizację Kongresu zaangażowały się instytucje publiczne, takie jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Gospodarki.

Idea tegorocznego Kongresu wynika z obecnych trendów demograficznych. W związku ze starzeniem się społeczeństwa osoby starsze będą odgrywały w nim coraz większą rolę. Dlatego konieczne jest kontynuowanie działań mających na celu aktywizację społeczną osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia w jak najlepszym zdrowiu przez możliwie najdłuższy czas. Celem Kongresu jest podsumowanie dotychczasowych aktywności w ramach polityki senioralnej w Polsce oraz wypracowanie kluczowych wniosków dla dalszych działań.

W tym roku przedmiotem dyskusji zaproszonych gości będą istotne, dla prawidłowego funkcjonowania polityki senioralnej, tematy jak: realizacja Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce, zdrowe starzenie się w Europie – Wizja Europy 2050, samodzielność i bezpieczeństwo osób starszych, innowacje, e-zdrowie. Poruszone zostaną również kwestie srebrnej gospodarki, aktywności zawodowej 50+ i solidarności międzypokoleniowej.

Do udziału w sesjach panelowych Kongresu zaproszeni zostali m.in.:
• Prof. Marian Zembala, minister zdrowia
• Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej,
• Adam Korol, ministra sportu i turystyki
• Beata Małecka-Libera, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia
• Tomasz Latos, przewodniczący Komisji Zdrowia w Sejmie RP, 

- Osiągnięcie konsensusu jest pewnie względnie łatwe, przy założeniu dobrej woli, ale to, co mnie bardzo niepokoi i co obserwuję od dawna, to jest to, że ta część wyborców, którą stanowią osoby starsze, jest ciągle traktowana przez partie w sposób przetargowy, to znaczy przypomina się o nich przed wyborami, obiecuje się wtedy złote góry, a potem brakuje z jednej strony woli politycznej, żeby zacząć realizować te obietnice, a z drugiej brakuje możliwości - mówił w Radiu dla Ciebie prof. dr. hab. Piotr Błędowski z Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH

źródło: rdc.pl/zdrowestarzenie.org

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także