Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Świętokrzyskie: Pikniki Zdrowia w Kielcach i Pińczowie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 lipca 2023 09:31

Świętokrzyskie: Pikniki Zdrowia w Kielcach i Pińczowie - Obrazek nagłówka
W najbliższy weekend, 29-30 lipca odbędzie Piknik Zdrowia – duże wydarzenie profilaktyczne w plenerze – informuje świętokrzyski oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Miasteczka zdrowia z mnóstwem badań, pomiarów, konsultacji staną na kieleckim Rynku (sobota, 29 lipca, godz. 11 - 17) i obok MOSiR w Pińczowie (niedziela, 30 lipca, godz. 12 - 18).

Głównym pomysłodawcą i organizatorem eventów jest ogólnopolska Fundacja Pokonaj Raka, a partnerami jest Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W kampanię włączyły się m. in.: Urząd Miasta Kielce, Urząd Miasta Pińczów, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Wodociągi Kieleckie.

Mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać między innymi z bezpłatnej mammografii i cytologii w cytomammobusie ŚCO (tel. 661 911 300), przeglądu stomatologicznego w dentobusie (dzieci i młodzież do lat 18), przesiewowych badań wzroku, badań znamion skórnych dermatoskopem, porad w zakresie karmienia piersią i opieki nad noworodkiem, a także spirometrii

– Gorąco zapraszam do naszego namiotu. Przygotowaliśmy bogatą ofertę profilaktyczną i zachęcam, by korzystać z niej nie tylko podczas eventu, ale na co dzień – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego OW NFZ.

Na stoisku NFZ będzie można m.in. wyrobić kartę EKUZ, dokonać analizy składu ciała w kiosku profilaktycznym (określić: wskaźnik masy ciała BMI, poziom tłuszczu, tłuszcz trzewny, zawartość wody w organizmie, tkankę mięśniową) i skonsultować się z dietetykiem, uzyskać informacje o portalu diety.nfz.gov czy poznać programy profilaktyczne, takie jak: Profilaktyka 40 Plus, Profilaktyka raka piersi, profilaktyka raka szyjki macicy, program badań przesiewowych raka jelita grubego (wraz z wykazem placówek i trasą mammobusów). Będzie to miejsce, w którym można także uzyskać informacje o profilaktyce w sieci: aplikacjach mojeFizjo+, 8 tygodni do zdrowia, 8 tygodni do zdrowia po Covid-19 oraz przekonać się, że Internetowe Konto Pacjenta - IKP i mojeIKP są dostępne dla seniorów.

– Zapraszam nie tylko mieszkańców Kielc i Pińczowa, ale wszystkich mieszkańców świętokrzyskiego – mówi Katarzyna Gulczyńska, prezes fundacji Pokonaj Raka.

Oprac. na podst.: Świętokrzyski OW NFZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.