Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Tam lekarze mogą popełniać błędy

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 2 lipca 2019 13:06

Tam lekarze mogą popełniać błędy - Obrazek nagłówka
Za nami trzecie warsztaty z podstawowych technik operacyjnych leczenia palucha koślawego, płaskostopia oraz zniekształceń towarzyszących z wykorzystaniem nieutrwalonych preparatów anatomicznych, zorganizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia.

Szkolenie odbyło się 9 czerwca w jednym z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce.


Kierownikiem naukowym spotkania dla podstawowej grupy szkoleniowej był ekspert z zakresu ortopedii i traumatologii dr Andrzej Mioduszewski, współwłaściciel Kliniki ORTOPEDIKA CENTRUM CHIRURGII SPECJALISTYCZNEJ w Warszawie. Warsztaty praktyczne na ludzkich preparatach nieutrwalonych poprowadzili: dr n med. Paweł Kołodziejski, lek. Krzysztof Bryłka oraz lek. Mikołaj Wróbel.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zgłębić tematykę z zakresu podstawowych technik operacyjnych najczęściej spotykanych deformacji przodostopia: palucha koślawego oraz z obszaru profilaktyki i leczenia powikłań po zabiegach operacyjnych palucha koślawego i innych procedurach w obrębie stopy z wykorzystaniem rekomendowanych technik i z zastosowaniem odpowiednich implantów.

– To były warsztaty dla lekarzy zainteresowanych szeroko pojętą chirurgią stopy. Tym razem przedstawialiśmy metody korekty bardzo częstego zniekształcenia, jakim jest paluch koślawy oraz zniekształcenia przodostopia - mówi dr Andrzej Mioduszewski, kierownik naukowy spotkania. - Mieliśmy preparat anatomiczny, który nie był sztuczny, i nie była to operacja wirtualna. To był preparat pochodzenia ludzkiego, nieutrwalony, gdzie tkanki nie są zmienione poprzez konserwanty takie jak formalina - podkreśla dr Mioduszewski. - Takie operacje najbardziej przypominają te w realu. Wydaje mi się, że lekarze mieli niepowtarzalną okazję do popełnienia błędów, z których mogli wyciągnąć wnioski, bo najlepiej uczymy się na swoich błędach - dodaje kierownik naukowy spotkania.

Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy Berlin Chemie.

Tematy

ortopeda / warsztaty

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.