Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Transmisja online: II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 24 marca 2017 10:46

Transmisja online: II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej - Obrazek nagłówka
W Krakowie zakończyło się II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej. Zapraszamy do oglądania transmisji archiwalnej.

W II Międzynarodowym Forum Medycyny Personalizowanej udział wzięli wybitni eksperci z Polski i z zagranicy, a także wiceministrowie: Krzysztof Łanda, Zbigniew Król.

Patronat honorowy nad II Międzynarodowym Forum Medycyny Personalizowanej objęło Ministerstwo Zdrowia.

Motywem przewodnim Forum był wpływ ekonomii na rozwój i możliwości medycyny personalizowanej. Wyzwania finansowe i organizacyjne dla systemu ochrony zdrowia wykorzystującego rozwiązania medycyny personalizowanej.

- W ubiegłym roku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na zrozumieniu istoty medycyny personalizowanej i to wątek medyczny był istotny, by przekonać jakie jest to ważne, by przyjąć właściwy paradygmat, jeśli chodzi o zmianę w podejściu do leczenia i diagnostyki. Po roku wprowadziliśmy dwa dodatkowe bloki, ale widzimy potrzebę trzech. Pierwszy to zrozumienie istoty medycyny personalizowanej. W drugim chodzi nam o to byśmy spróbowali zastanowić się, a właściwie wskazali konkretne rozwiązania oraz jak wprowadzić je do systemu ochrony zdrowia, ponieważ bez ich trwałego umocowania pozostajemy wciąż w fazie dyskusji. Natomiast trzeci blok to finansowanie. I tu skupiliśmy się - mamy wyniki - na problemach kosztów alternatywnych - powiedziała w rozmowie z Medexpressem prof. Ewa Okoń-Horodyńska, kierownik Katedry Ekonomii i Innowacji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Zbigniew Gaciong przekonywał, że przyszłością medycyny jest personalizowane podejście do leczenia.

- Wykorzystując metody analizy genetycznej lub molekularnej, medycyna personalizowana pomaga dobrać odpowiednie sposoby leczenia do konkretnych grup pacjentów. Z rozwojem tej dziedziny wiedzy wiąże się duże nadzieje – już obecnie zasady medycyny personalizowanej znajdują praktyczne zastosowanie np. w wyborze optymalnej terapii raka piersi, jelita grubego, płuca czy czerniaka. Ich dalsze rozpowszechnianie się jest uzależnione od rzetelnej oceny efektywności klinicznej i kosztowej nowych terapii celowanych oraz od nieograniczonej dostępności do szybkiej diagnostyki molekularnej dla tych pacjentów, którzy mają odpowiednie wskazania. Podczas II Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej dyskutowane będą zarówno przykłady skutecznego wdrożenia zasad leczenia personalizowanego jak i bariery utrudniające ich szersze zastosowanie w Polsce -  tłumaczył prof. Zbigniew Gaciong kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

II Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej odbyło się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Strona Forum Medycyny Personalizowanej: www.medycynapersonalizowana.pl

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także