Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
Save the date

XVIII Forum Organizacji Pacjentów

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 8 stycznia 2024 09:36

XVIII Forum Organizacji Pacjentów - Obrazek nagłówka
Już po raz 18. z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego w dniach 07-08 lutego 2024r. w Warszawie spotkają się liderzy organizacji pacjentów, eksperci oraz przedstawiciele administracji i politycy, aby omówić najbardziej aktualne tematy dotyczące systemu ochrony zdrowia z perspektywy potrzeb pacjentów.

Głos pacjentów w dyskusji o zdrowiu. Jak co roku okazją do spotkania pacjentów jest obchodzony 11 lutego Światowy Dzień Chorego, który stanowi okazję do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom ochrony zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych. Z tej okazji z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej od 2007 r. odbywa się „Forum Organizacji Pacjentów”, w którym uczestniczy ponad 150 liderów organizacji pacjentów reprezentujący głos kilkuset tysięcy pacjentów z całej Polskioraz kilkaset osób biorących udział w wydarzeniu online. Forum stanowi ważną i skuteczną płaszczyznę prowadzenia dialogu i wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami działającymi w różnych obszarach zdrowia oraz sprzyja dyskusji nad systemowymi rozwiązaniami służącymi poprawie jakości życia pacjentów.

Odbywające się podczas Forum coroczne spotkanie z udziałem osób kształtujących politykę zdrowotną państwa m.in. Ministra Zdrowia, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, ekspertów w obszarze zdrowia publicznego, stwarza płaszczyznę integracji pacjentów oraz umożliwia liderom poszczególnych organizacji zwrócenie uwagi na największe problemy, z jakimi spotykają się w swojej codziennej działalności. Jest to największa i najstarsza tego typu konferencja skierowana do liderów organizacji pacjentów reprezentujących chorych w różnych obszarach terapeutycznych.

Udział w Forum w formie online jest dostępny dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji dotyczących konferencji dostępne jest na stroniewww.fop2024.pl

Serwis Medexpress.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także