Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Zmiana w Centrum e-Zdrowia. Paweł Kikosicki żegna się z funkcją dyrektora

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 5 lutego 2024 09:32

Zmiana w Centrum e-Zdrowia. Paweł Kikosicki żegna się z funkcją dyrektora - Obrazek nagłówka
– Po ponad dwóch latach nadszedł czas pożegnać się z Centrum e-Zdrowia. To był bardzo intensywny okres, w trakcie którego wykonaliśmy kawał dobrej roboty – napisał Paweł Kikosicki w mediach społecznościowych. Zmiany w CeZ zapowiadała niedawno w wywiadzie dla telewizji TVN minister zdrowia Izabela Leszczyna.

W Faktach po Faktach Izabela Leszczyna zwracała uwagę na słabe punkty systemu e-zdrowia w Polsce.

– Jest tam mnóstwo do zrobienia. Poprzedni rząd bardzo chwalił się e-receptą czy e-zwolnieniem. Problem, jaki widzę, jest taki: mamy mnóstwo różnych systemów informatycznych, które wzajemnie się nie widzą, nie są kompatybilne – wskazywała.

– W Centrum e-Zdrowia potrzebne są zmiany, również w zarządzaniu. Będziemy musieli podejść do tego priorytetowo – dodała szefowa resortu zdrowia.

Nieco ponad tydzień po tej rozmowie z funkcji dyrektora Centrum e-Zdrowia odwołany został Paweł Kikosicki. O tym, że odchodzi z CeZ poinformował we wpisie w mediach społecznościowych.

„Przede wszystkim Zespołowo przygotowaliśmy pierwszą w historii CEZ Strategię rozwoju na lata 2023-2027, która wskazuje kluczowe kierunki rozwoju tej bardzo ważnej dla systemu ochrony zdrowia instytucji. To był prawdziwy ,,kop'', dzięki któremu CEZ wie dokąd zmierza”, napisał.

Jak dodał, w ostatnich dwóch latach nastąpił rozwój też m.in. aplikacji moje IKP oraz samego Internetowego Konta Pacjenta.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Paweł Kikosicki podziękował za współpracę kadrze CeZ, ale również byłemu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, klinicystom, przedstawicielom zawodów medycznych i współpracującym instytucjom.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także