Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

ZUS ma nową prezes

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 29 lutego 2024 13:05

ZUS ma nową prezes - Obrazek nagłówka
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Jak dowiedział się Medexpress, Dorota Bieniasz została powołana na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zastąpi na tej funkcji odwołaną w styczniu przez premiera Donalda Tuska Gertrudę Uścińską.

Dorota Bieniasz z wykształcenia jest prawnikiem. Od lat zajmowała się tematyką zabezpieczenia społecznego. Wcześniej pracowała w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej i w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Była członkiem zarządu ZUS ds. świadczeń.

Notatka biograficzna – za ZUS.pl:

Z wykształcenia jest prawnikiem po Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również podyplomowe studia Prawa Europejskiego prowadzone przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wraz z Francuską Krajową Szkołą Administracji Publicznej. Pracowała kolejno w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych, Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej oraz Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W ostatnich latach była członkiem Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, a także zastępcą dyrektora zespołu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Pracując w Departamencie Ubezpieczeń Społecznych MRPiPS, brała udział w przygotowaniach do wprowadzenia systemu koordynacji zabezpieczenia społecznego w związku z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Opracowywała i negocjowała także szereg umów międzynarodowych w zakresie zabezpieczenia społecznego.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także