Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Diagności laboratoryjni z nowymi uprawnieniami. Czy będą chcieli skorzystać?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 stycznia 2021 11:39

Diagności laboratoryjni z nowymi uprawnieniami. Czy będą chcieli skorzystać? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Diagności laboratoryjni, którzy zgłoszą chęć wykonywania szczepień ochronnych przeciw COVID-19 zostaną bezpłatnie przeszkoleni – deklaruje Ministerstwo Zdrowia i pyta jak wielu diagnostów jest tym zainteresowanych.

Zasady przeprowadzania szkoleń, po których diagności laboratoryjni uzyskają uprawnienia do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 będzie regulować rozporządzenie MZ. Podczas spotkania on-line, które odbyło się 12.01.2021 r. przedstawiciele MZ poinformowali prezes KIDL, iż szkolenia dla diagnostów laboratoryjnych (podobnie jak pozostałych medyków, którzy uzyskają te uprawnienia) będą bezpłatne i dwuetapowe.

Z uwagi na skalę przedsięwzięcia MZ chciałoby poznać przybliżoną liczbę zainteresowanych szkoleniami w poszczególnych województwach, dlatego KIDL przygotowała ankietę.

Udział w ankiecie jest dobrowolny i nie jest równoznaczny z wpisaniem na listę osób skierowanych na szkolenie. Najnowsze informacje dotyczące szczepień na COVID-19, w tym terminy planowanych szkoleń (aktualizowane na bieżąco) można znaleźć na stronie: https://www.cmkp.edu.pl/vaxstopcovid

Źródło: KIDL

Tematy

szczepienia / kidl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także