Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Fizjoterapeuci podzieleni jak nigdy wcześniej

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 28 lipca 2023 12:19

Fizjoterapeuci podzieleni jak nigdy wcześniej - Obrazek nagłówka
KIF
Obecna kadencja Krajowej Rady Fizjoterapeutów jest wyjątkowo trudna. Na stronie KIF pojawił się właśnie "Apel prezydium II kadencji Krajowej Rady Fizjoterapeutów".

Publikujemy jego treść:

"W nawiązaniu do nachalnych ataków działaczy, kierujących samorządem zawodowym fizjoterapeutów podczas I kadencji, którzy nie mogą pogodzić się z przegranymi rok temu wyborami, zwracamy się z apelem o rozpoczęcie współpracy na rzecz środowiska fizjoterapeutów.

Praktykowane przez obecną opozycję skargi na samorząd do Ministerstwa Zdrowia, wikłanie mediów w jej interesy polityczne – wszystko to oparte na fałszywych informacjach i manipulacjach – nie jest drogą do budowania silnego środowiska, a do stwarzania podziałów i osłabiania roli fizjoterapii w systemie. Należy zwrócić uwagę m.in. na fakt okłamywania mediów, a tym samym opinii publicznej, w kwestii rzekomego wniosku o zwołanie nadzwyczajnego zjazdu “w celu odwołania Prezesa Tomasza Dybka” – rozsyłano bowiem fałszywe informacje, że do KRF skierowano wniosek, podczas gdy w rzeczywistości taki wniosek nie wpłynął. Reasumując, na fake newsach zbudowano medialną nagonkę.

Z kolei wystąpienie byłego prezesa KRF, który zwracał się do obecnego prezesa z sugestią, by ten zrezygnował ze stanowiska – w sposób jawny potwierdziło motywacje polityczne.

Przed nami 3 lata obecnej kadencji, a szansą na uczciwą rywalizację będą kolejne wybory. Apelujemy o etyczną, godną naszego zawodu postawę oraz o cierpliwość i skupienie się w ciągu najbliższych 3 lat na współpracy i działaniach konstruktywnych w miejsce tych destrukcyjnych."

Źródło: KIF

Tematy

fizjoterapeuci / KIF / KRF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także