Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Fizjoterapeuci wybrali prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 maja 2022 08:28

Fizjoterapeuci wybrali prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

W dniach 27-29 maja odbył się II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów. W obradach wzięło udział 332 delegatów wybranych w maju i czerwcu 2021 roku w wyborach, które odbyły się we wszystkich województwach.

Przewagą jednego głosu nowym prezesem KRF został Tomasz Dybek, pokonując dotychczasowego prezesa Macieja Krawczyka.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF) jest samorządem zawodowym, zrzeszającym wszystkich polskich fizjoterapeutów z prawem wykonywania zawodu. Aby uzyskać Prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty należy spełnić kryteria formalne określane w ustawie z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. z 2018 r. poz. 505, z późn. zm.).
Głównymi zadaniami KIF jest reprezentowanie osób wykonujących zawód fizjoterapeuty i sprawowanie pieczy nad należytym wykonywaniem tego zawodu w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony.
Samorząd zawodowy fizjoterapeutów liczy ponad 72 tysiące członków. Zrzesza fizjoterapeutów z tytułem zawodowym w stopniu magistra, licencjata, a także technika. Członkami KIF są zarówno fizjoterapeuci wykonujący zawód w podmiotach związanych umową z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i poza systemem świadczeń gwarantowanych.
KIF prowadzi Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów, który jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób w zakresie imienia, nazwiska, stopnia naukowego i tytułu naukowego, a także nazwy pracodawcy, łącznie z informacją o statusie aktywności zawodowej.

Źródło: KIF

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także