Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

ZEVA: No fault to narzędzie, które chroni zarówno lekarzy, jak i pacjentów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 30 października 2023 09:17

ZEVA: No fault to narzędzie, które chroni zarówno lekarzy, jak i pacjentów - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock
Podczas Sympozjum Izb Lekarskich Państw Europy Środkowej i Wschodniej (ZEVA) zostało podjęte stanowisko wyrażające poparcie dla działań polskiego samorządu lekarskiego zmierzających do wprowadzenia w Polsce systemu no fault – poinformowała na Twitterze Naczelna Izba Lekarska.

Jak czytamy w stanowisku opublikowanym w związku z corocznym spotkaniem przedstawicieli organów samorządu lekarskiego z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, systemy opieki zdrowotnej powinny zapewniać pracownikom ochrony zdrowia odpowiednie i bezpieczne warunki pracy oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

„System no fault w opiece zdrowotnej to skuteczne narzędzie, które ma na celu ochronę zarówno specjalistów, jak i pacjentów. Jego wdrożenie przyczynia się do większej liczby zgłaszanych zdarzeń krytycznych i błędów medycznych, co pozwala na wyciągnięcie wniosków i uniknięcie podobnych zdarzeń w przyszłości, poprawiając tym samym bezpieczeństwo pacjentów. System no fault umożliwia także szybsze i mniej skomplikowane naprawienie szkody”, czytamy w oświadczeniu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także