Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Zniesławieniem lekarzy w mediach społecznościowych zajmie się prokuratura

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 12 września 2022 14:29

Zniesławieniem lekarzy w mediach społecznościowych zajmie się prokuratura - Obrazek nagłówka
Pixabay
Sprawą zniesławienia w mediach społecznościowych lekarzy należących do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zajmie się prokuratura, informuje OIL. Sprawa nabrała takiego biegu po interwencji Rzecznika Praw Lekarza.

Lekarze zgłosili się do biura RPL po tym, jak za pośrednictwem mediów społecznościowych użytkownik posługujący się nickiem zamieścił post, w którym oskarżał medyków o nieprawidłowy sposób udzielanie świadczeń zdrowotnych. Posługiwał się przy tym wulgarnym słownictwem, co według lekarzy było poniżające i naraziło ich na utratę zaufania społecznego.

– Internet dziś dla wielu pacjentów jest platformą zdobywania wiedzy i opinii o lekarzach i zapewnianych przez nich usługach medycznych. Niestety, nie każdy ma odwagę podzielić się swoją opinią w sposób rzetelny. Należy docenić fakt, że prokuratura odpowiednio zareagowała na zgłoszenie naszego biura i objęła ściganiem z urzędu autora zniesławiającego wpisu. Anonimowość w Internecie nie zwalnia z odpowiedzialności — ocenia Monika Potocka, Rzecznik Praw Lekarza OIL w Warszawie.

Działanie rzecznika praw lekarza w tej sprawie jest częścią strategii przeciwdziałania hejtowi skierowanemu w środowisko lekarskie. W ramach prowadzonej od 2021 roku akcji „Wylecz Nienawiść” powstały m.in. spoty filmowe, które mają za zadanie zwrócić uwagę na problem hejtu kierowanego przeciw osobom wykonującym zawody medyczne.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także