Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Nici PDO pod oczy: Innowacyjne rozwiązanie w estetyce medycznej

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 czerwca 2023 13:05

Nici PDO pod oczy: Innowacyjne rozwiązanie w estetyce medycznej - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
W dziedzinie estetyki medycznej stale pojawiają się nowe techniki i zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu i odmłodzenie skóry. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które zyskało na popularności w ostatnich latach, są nici PDO pod oczy. Wykorzystując zalety nici z polidokanolu (PDO), ten nowoczesny zabieg oferuje skuteczną metodę redukcji zmarszczek i opadającej skóry wokół oczu.

Nici PDO to cienkie, jedwabiste nici, które są w pełni wchłaniane przez organizm.

Wykorzystuje się je do stymulowania naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co prowadzi do jej regeneracji i ujędrnienia. W przypadku nici PDO pod oczy, technika ta ma na celu wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie worków i opadającej skóry, oraz poprawę ogólnego wyglądu oczu.

Procedura stosowania nici PDO pod oczy jest stosunkowo prosta i bezpieczna. Przez niewielkie nakłucia skóry, lekarz wprowadza nici do tkanki podskórnej, a następnie delikatnie napina je, aby unieść opadające tkaniny i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Nici zostają wchłonięte przez organizm w ciągu kilku miesięcy, ale działanie stymulujące na skórę trwa znacznie dłużej.

Zalety nici PDO pod oczy są liczne.

Po pierwsze, zabieg ten jest stosunkowo mało inwazyjny i można go przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może wrócić do normalnych działań w krótkim czasie. Ponadto, nici PDO są biokompatybilne, co minimalizuje ryzyko działań niepożądanych. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a skóra staje się coraz bardziej jędrna i elastyczna w ciągu kolejnych tygodni.

Nici PDO pod oczy są szczególnie skuteczne w redukcji cienkich linii i zmarszczek, które pojawiają się wokół oczu wraz z upływem czasu. Dodatkowo, zabieg ten może również pomóc w redukcji worków pod oczami i minimalizacji widoczności tzw. "kurzych łapek".

nici

Efekty utrzymują się na ogół od 6 do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych czynników, takich jak styl życia pacjenta i naturalny proces starzenia się skóry.

Należy jednak pamiętać, że nici PDO pod oczy to procedura medyczna i powinna być przeprowadzana przez doświadczonego lekarza specjalizującego się w estetyce medycznej.

Przed zabiegiem należy przeprowadzić konsultację, aby ustalić, czy jest on odpowiedni dla danego pacjenta oraz omówić oczekiwania i ewentualne ryzyko związane z procedurą.

Podsumowując, nici PDO pod oczy stanowią innowacyjne rozwiązanie w estetyce medycznej, które umożliwia skuteczną redukcję zmarszczek i opadającej skóry wokół oczu. Ta bezpieczna i efektywna procedura może pomóc w przywróceniu młodzieńczego wyglądu i poprawie samopoczucia pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z odpowiednim specjalistą, który dobierze odpowiednią terapię i odpowiednio zadba o zdrowie i dobro pacjenta.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

diety

Talerz Polaka

30 kwietnia 2024
iStock-1179645185
19 kwietnia 2024
iStock-498790085
11 kwietnia 2024
493178363

Miesiączka to #ZeroWstydu!

18 września 2023
492549851
29 września 2023