Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Postanowienia noworoczne - schudnę

MedExpress Team

Edyta Hetmanowska

Opublikowano 31 grudnia 2013 07:03

Postanowienia noworoczne - schudnę - Obrazek nagłówka
Po świątecznym obżarstwie wszyscy przypominamy sobie o zbędnych kilogramach i pierwsze, co robimy, to w ramach noworocznych postanowień obiecujemy sobie schudnąć. O skutecznych sposobach na spalanie tkanki tłuszczowej i rozpoczęciu treningu mówi nam Martyna Rapp, trenerka personalna.

prof1_s

Po świątecznym obżarstwie wszyscy przypominamy sobie o zbędnych kilogramach i pierwsze, co robimy, to w ramach noworocznych postanowień obiecujemy sobie schudnąć. O skutecznych sposobach na spalanie tkanki tłuszczowej i rozpoczęciu treningu mówi nam Martyna Rapp - trenerka personalna. 

Przede wszystkim nie przejadajcie się i nie zaczynajcie świętowania od  alkoholu!

Jeśli nie znaleźliście jeszcze w swoim tygodniowym grafiku chociaż jednej godziny co drugi lub trzeci dzień, to właśnie okres świąteczno-noworczny jest ku temu bardzo dobrą okazją!

A to dlatego, że już nie ma wymówki związanej z brakiem czasu. Każdy, kto się nie mógł zebrać do tej pory, w te dni ma wolne. Daj dobry przykład rodzinie, bliskim i dzieciom, że należy zacząć poświęcać czas również sobie.

Proponuję więc przygodę z ruchem rozpocząć od godzinnych spacerów na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Postarajcie się wyciągnąć od stołu i z domu jak największą liczbę osób. W grupie jest większą mobilizacja!  Jak nie będzie chętnych, nie poddawaj się!

Jeżeli w czasie tych wolnych dni nie udało ci się tego dokonać, to zacznij spacery w weekend.

Przez pierwszy miesiąc zwiększaj częstotliwość godzinnego ruchu w tygodniu. Od spaceru w sobotę i niedzielę do marszobiegów (trucht 5 min plus szybki marsz 10 min na zmianę) co trzeci dzień, najlepiej przed pracą, z samego rana, nawet na czczo!

Jeśli zaczniesz poświęcać czas na marszobiegi co drugi dzień, to już możesz mówić o sobie, że trenujesz!

Martyna Rapp - mgr wychowania fizycznego, absolwentka warszawskiej AWF, trener akrobatyki, od 1996 r. zajmuje się fitnessem. Obecnie jest trenerem, prezenterem i wykładowcą w szkole Reebok University Polska, trenerem grupowym i personalnym. 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.