Diagności: Dajemy ministrowi czas do września. Jeśli nie dostaniemy podwyżek, to...

Medexpress

Opublikowano 12 sierpnia 2019, 12:03

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 12 sierpnia 2019, 12:03

Martyna Chmielewska: Fizjoterapeuci i diagności domagają się podwyżek. W liście wysłanym do Ministerstwa Zdrowia poinformowali, że ponad 200 szpitali z całej Polski nie wypłaciło pracownikom dodatkowych pieniędzy...

Matylda Kłudkowska: Jesteśmy cały czas traktowani jako zawód drugiej kategorii. Chcemy, żeby MZ zaczęło nas traktować poważnie.

M.Ch.: MZ obiecało diagnostom nowelizację ustawy o medycynie laboratoryjnej. Kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia zmian?

M.K.: Choć MZ obiecało diagnostom nowelizację ustawy o medycynie laboratoryjnej, to do tej pory nie wywiązało się z obietnicy. Obiecano nam także bezpłatne szkolenie specjalizacyjne. To jakiś żart, że musimy za nie płacić z własnej kieszeni. MZ wymaga od nas podnoszenia kwalifikacji. Tymczasem na doszkalanie się nie mamy przeznaczonego urlopu szkoleniowego. Choć obiecano, że zostanie on wprowadzony, to nie wywiązano się z obietnic. Proszę sobie wyobrazić, że lekarz musi zapłacić za specjalizację. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś się na to zgodził.

M.Ch.: Jakie nastroje panują wśród diagnostów ?

M.K.: Diagności są oburzeni, ponieważ po raz kolejny MZ ich oszukało. MZ przekroczyło wszelkie granice. Minister zdrowia rzuca słowa na wiatr. Nie realizuje obietnic. Choć w niektórych palcówkach diagności dostali podwyżki, to nie są to kwoty, które by kogokolwiek zadowoliły.

M. Ch.: Czy diagności planują się spotkać z MZ w najbliższym czasie?

M.K.: Na razie nic nie wiem na ten temat.

M.Ch.: Jeśli MZ nie zrealizuje obietnic, to rozumiem, że protest odbędzie się w trakcie kampanii wyborczej…

M.K.: Tak. Dajemy ministrowi czas do września. Chcemy, żeby zmobilizował dyrektorów placówek do przekazania diagnostom podwyżek. Jeśli tak się nie stanie, to podejmiemy odpowiednie kroki...

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Ministerstwo Zdrowia / diagności laboratoryjni / Matylda Kłudkowska
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31