Diagności i fizjoterapeuci w ciągu tygodnia prześlą postulaty do MZ w celu wypracowania porozumienia

Fot. Thinkstock/Getty Images
- Do 15 grudnia minister zdrowia Łukasz Szumowski planuje przeprowadzić rozmowy z dyrektorami o problemach związanych z wypłatą dodatków dla diagnostów i fizjoterapeutów - powiedział Medexpressowi Łukasz Tucki, wiceprzewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych
Medexpress 2019-11-07 09:22

W środę o godz. 11. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie diagnostów i fizjoterapeutów z MZ. Rozmowy dotyczyły podwyżek, które nie zostały przekazane wszystkim wspomnianym zawodom medycznym. W spotkaniu wzięło udział 16 dyrektorów oddziałów NFZ.

Dyrektorzy NFZ są jedynie mediatorami. Nie mogą wywrzeć nacisku na dyrektorów szpitali, aby wypłacili diagnostom i fizjoterapeutom podwyżki. Podczas wczorajszego spotkania raportowali, jak przebiegały rozmowy z szefami placówek - powiedział Medexpressowi Łukasz Tucki.

Dodał, że jedynie interwencja ministra zdrowia może przynieść efekt w walce o wynagrodzenia.Do 15 grudnia Łukasz Szumowski zamierza przeprowadzić rozmowy z dyrektorami o problemach związanych z wypłatą dodatków dla wspomnianych zawodów medycznych. - Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się sukcesem, bo podwyżki w wysokości 100 zł brutto nas nie satysfakcjonują - wyjaśnił Tucki.

Podczas spotkania wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zaproponował, aby diagności i fizjoterapeuci w ciągu tygodnia przesłali swoje postulaty do MZ w celu wypracowania porozumienia. - To dobry dla nas sygnał. W piśmie zaznaczymy nasze żądania w sprawie podwyżek, jak i kwestii związanych z legislacją - powiedział Tucki.

PDF

Zobacz także