Koronawirus w Polsce:

Gdzie najbezpieczniej spędzić urlop?

Martyna Chmielewska

Opublikowano 11 sierpnia 2020, 13:14

Fot. MedExpress TV
Martyna Chmielewska

Opublikowano 11 sierpnia 2020, 13:14

Wakacje trwają. Niestety zakażeń z powodu koronawirusa w Polsce jest coraz więcej. Osoby, które planują w sierpniu wziąć urlop, zastanawiają się nad wyborem bezpiecznego miejsca. O opinię w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michała Sutkowskiego.

- Uważam, że nie można ulegać koronapanice. Jeśli, ktoś chce wyjechać, to powinien to zrobić. Najważniejsze, żeby zachować się rozsądnie. Podczas tegorocznego urlopu byłem nad morzem. Widziałem, że ludzie nie przestrzegali obowiązujących obostrzeń. Siedzieli obok siebie, wspólnie grillowali, nie mieli nałożonej maski. Były osoby, które zachowywały się właściwie, ale one były w mniejszości. Uważam, że nie jest to właściwe postępowanie. Starałem się zachowywać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa - powiedział dr Michał Sutkowski.

- Jeśli ludzie będą się stosować do obowiązujących obostrzeń, to ryzyko zakażenia będzie minimalne. Trzeba zachować dystans społeczny (1,5-2 metry), noszenie masek w przestrzeni publicznej, jak i podczas stania w kolejkach do barów, dbać o higienę - dodał.

WARTO PRZECZYTAĆ

Dr Sutkowski powiedział, że dobrze jest wybrać się na wakacje do hotelu, który ma aneks kuchenny, gospodarstw agroturystycznych, które nie są oblegane przez dużą liczbę osób. – Mamy duży pas wybrzeża. Można wybrać się w miejsce, gdzie do najbliższego parawanu, namiotu jest 20-30 metrów. Są to bezpieczne miejsca – zaznaczył.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych powiedział, iż Mazury są bardzo dobrym miejscem na tegoroczne wakacje. - Są to piękne i rozległe tereny. Jest tam dużo akwenów. Ludzie nie będą zmuszeni do przebywania nad jednym jeziorem, jak np. w Mikołajkach. W okolicach Szczytna jest wiele miejsc, gdzie możemy miło, bezpiecznie spędzić czas - wyjaśnił. - Nad Morze Bałtyckie warto się wybrać w miejsca, które są często pomijane przez turystów. Są to: Mikoszewo, Kąty Rybackie. Jest tam tak samo ładnie jak w Krynicy Morskiej we Władysławowie czy na Helu - dodał.

11 sierpnia resort zdrowia poinformował o 551 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób. Aktualna liczba zakażonych w Polsce wynosi: 52961. Zmarło 1821.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Michał Sutkowski / COVID-19 / epidemia w Polsce dzień po dniu
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30