Komentarz prezesa NRL ws. śmierci prof. W. Rokity

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2020-03-19 15:38

18 marca 2020 r. zmarł prof. Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Był jednym z zarażonych koronawirusem SARS-Cov-2, ale wirus nie był przyczyną jego śmierci. Adwokat Sławomir Gierada twierdzi, że profesor popełnił samobójstwo w związku z falą hejtu, którą doświadczył zmarły.

Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Urząd Wojewódzki w Kielcach zapewniały, że profesor jest w dobrym stanie, pozostaje w kwarantannie i nie ma kontaktu z pacjentami oraz personelem szpitala. Jednakże na forach internetowych, w tym w forach lokalnych mediów, pojawiały się m.in. oskarżenia, że profesor nie przestrzegał kwarantanny.

Komentarz prezesa NRL Andrzeja Matyi:

Głęboko poruszony informacją o tragicznej śmierci Pana Profesora Wojciecha Rokity, łączę się w bólu z Rodziną, Bliskimi, Współpracownikami i Pacjentami.

W imieniu całego samorządu lekarskiego Wszystkim składam najszczersze kondolencje.

Informacje, które do nas docierają każą działać i postawić tamę barbarzyństwu, które wdarło się do naszego życia społecznego. Słowa nie oddadzą skali oburzenia, które jest we mnie, wszystkich Koleżankach i Kolegach lekarzach.

W imieniu naszego samorządu deklaruję wszelką pomoc Naczelnej Izby Lekarskiej w postępowaniu prawnym, które zostanie podjęte.

Apeluję też do społeczeństwa: Koronawirus nas nie wyniszczy! To my sami się wyniszczymy agresją, nienawiścią, hejtem i fejkami. Powstrzymajmy tę falę zła. Solidaryzujmy i wspierajmy się nawzajem!

Źródło: NIL

PDF

Zobacz także