Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Firma Adamed przekazała Agencji Rezerw Materiałowych lek dla chorych na COVID-19 i zwiększa jego produkcję

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 marca 2020 09:59

Firma Adamed przekazała Agencji Rezerw Materiałowych lek dla chorych na COVID-19 i zwiększa jego produkcję - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Staramy się aby kolejne partie leku trafiły na rynek do końca marca br. Mamy także liczne zapytania z wielu krajów z zagranicy, jednak obecnie naszym priorytetem jest dostarczenie leku dla polskich pacjentów – informuje firma Adamed .
Firma Adamed Pharma poinformowała:
(...) W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż produktu Arechin do aptek w Polsce bardzo znacząco wzrosła z powodu doniesień naukowych o skuteczności stosowania chlorochiny w leczeniu COVID-19.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu leku na potrzeby najbardziej potrzebujących pacjentów w Polsce. Produkt został przekazany do Agencji Rezerw Materiałowych i jest dystrybuowany do szpitali zgodnie z dyspozycją Ministra Zdrowia.
Jednocześnie uruchomiliśmy dodatkową produkcję (zmieniliśmy harmonogramy, praca odbywa się w trybie 3-zmianowym) aby sprostać bieżącym potrzebom epidemiologicznym w kraju a także zapewnić dostępność dla pacjentów, którzy przyjmują ten lek w innych wskazaniach.
(...) Staramy się aby kolejne partie leku trafiły na rynek do końca marca br. Mamy także liczne zapytania z wielu krajów z zagranicy, jednak obecnie naszym priorytetem jest dostarczenie leku dla polskich pacjentów.

(...) Arechin jest to lekiem wydawanym na receptę. Dotychczas był stosowany gównie we wskazaniu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz jako lek przeciwmalaryczny. Obecnie uzyskał nowe wskazanie terapeutyczne jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami m. in SARS-CoV2.

Źródło: Adamed

Zobacz także