Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Onkologiczne świadczenia kompleksowe. Jest projekt zarządzenia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 19 października 2023 12:10

Onkologiczne świadczenia kompleksowe. Jest projekt zarządzenia - Obrazek nagłówka
Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zaprezentowała projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniającego zarządzenie w sprawie warunków umów o udzielanie onkologicznych świadczeń kompleksowych (projekt z dnia 17.10.2023 r.)

Jak czytamy w uzasadnieniu, wprowadzone zmiany wynikają z wejścia w życie rozporządzenia KON, które określa nowe warunki realizacji i zakres świadczenia kompleksowa opieka onkologiczna nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi oraz wprowadza jednolity model kompleksowej diagnostyki i leczenia nowotworów piersi. Model ten ma opierać się na skoordynowanych działaniach jednego ośrodka, zapewniającego wymaganą infrastrukturę do realizacji świadczeń w ramach opieki kompleksowej oraz wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny, planujący i koordynujący proces leczenia.

NFZ oczekuje na opinie i uwagi do przedmiotowego projektu zarządzenia w terminie do dnia 25 października 2023 r. do godziny 12:00 (liczy się data wpływu do Centrali Funduszu), które należy przesłać wyłącznie w wersji elektronicznej pod adres poczty elektronicznej: [email protected], zgodnie ze wzorem w wersji edytowalnej Excel (udostępniony pod LINKIEM)

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także